![ЗСУ отримали 26 БМП, що запізнились на 2,5 роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhESCfyVR4rXJBRV5SHt8WgWcmlk8fwtfEbCGJqjuNbKVqOJOXwl9RpbXq6AGRjdDG962bUiVLeByFplVuWj0xXcdY9LgW-cT52-usXN0rXOKE9d6bIY-Mc0MUUFOA7SWGE1K0-iO6O8UI/s0/384.webp)
Житомирський бронетанковий завод відновив і передав армії 26 БМП-1АК вилучених судом у польської компанії Wtorplast, про поставку яких Спецтехноекспорт відзвітувався ще у 2019 році.
Нагадаємо, що у жовтні 2020 року компанія «Укрспецекспорт», через суд, вилучила 26 БМП у польської компанії Wtorplast. Машини були законтрактовані у 2016 році та мали бути поставлені до кінця 2018 року. Постачанням БМП-1 тоді займалось дочірнє підприємство компанії «Укрспецекспорт» – ДГЗП «Спецтехноекспорт».
За угодою Україна мала отримати 93 знятих зі зберігання «чеських» БМП-1 за 15 345 000 доларів. Українська держкомпанія переказала аванс у 9 млн дол за 50 з лишком бронемашин. Утім, польська компанія поставила лише 20, що в тім не завадило Спецтехноекспорту у березні 2019-го відзвітуватись про поставку в 2018 році 50 БМП-1 для ЗС України.
Вилучені у поляків БМП приїхали в Україну двома партіями (12+14) наприкінці 2020-го і за місяць їх обіцяли передати Збройним Силам України. Проте це сталося лише сьогодні.
Також нагадаємо, що Господарський суд м. Києва, за позовом військової прокуратури, стягнув з одного з дочірніх підприємств Укрспецекспорту 909 тис. грн штрафу в інтересах Міноборони України, за не поставку іноземної військової техніки за державним оборонним замовленням.
![ЗСУ отримали 26 БМП, що запізнились на 2,5 роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhhEWqfCjooHm07x8GEtdH7igIz2ugEGoS2zf573gE5unqJLrN4ErGC1IgWhbZx6a2YgdVimCEyYjA32KbVTkUFV6bxd_E2loMmNQbZaGJnGVNrRteDMjOqKxnj_PAYjwc3YWBnV6TEKBc/s0/0.jpg)
![ЗСУ отримали 26 БМП, що запізнились на 2,5 роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiRE0NfgmTRateSqGBwCt-R3Xr7OtQRhNkWicYKG-5jDxkLVenGR0trXPbZr6qapHheyyJf8fayoNaJ_ry_uafvXzT3kIQjRuqzvIrzNJSQ7d7SAkA9hvhY7XyCkgu7v2H9xFFhp1jCwHk/s0/1.jpg)
![ЗСУ отримали 26 БМП, що запізнились на 2,5 роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgxGOaO8xH0_oN2VJI9clhdxM_2Y3ZXe7cr_9Slagm7Xf-CtTVhC5tslWnxKpuTdYOw8Qnrm_yNgirYoCg2LHxh619BdrpGbDPlw7KdUHEVuYoOn5NXrp1Q9y8v5dITVgDsXPuW4_4L2l4/s0/2.jpg)
![ЗСУ отримали 26 БМП, що запізнились на 2,5 роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4Lai8MZI6Pe9MyF0IGInm3-zuju0eO4chDHn-h0PVtXHtZSQiqLPHIX5yPjpgjoaH2hJ16pDV_wyRl2kTTuFsGGoNZq7pPvyB_rhUSimBohc3L2DNLyUKpiP66ls7BMHmeKrFMO2C-10/s0/3.jpg)
![ЗСУ отримали 26 БМП, що запізнились на 2,5 роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhIksbH-Y4bRKkeiyOJ6IkTtRw96CJfBocR2z5kHBSpDx8yXvhri0QOxjgOnMEE-6SUJcBCHvPKT-qjdOTyoZAiESDixU6CMvcbL3RbERvd5YnlgpxTV0gwquKuN8yCTYwktMJ2xVut-dk/s0/4.jpg)