Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Франція розкрила деталі проєкту перспективного авіаносця

Автор: Ганна Марко
Франція розкрила деталі проєкту перспективного авіаносця

Міністерство оборони Франції оприлюднило більше деталей щодо програми будівництва авіаносця нового покоління Porte-Avions de Nouvelle Génération (PANG).

Як повідомляє Jane's, збирання корпусу буде проводитися блоками на корабельні Chantiers de l'Atlantique в Сен-Назер з 2031 по 2034 роки. До 2036 року корабель добудовуватимуть на воді. Випробування планують проводити на базі французьких ВМС Валь-де-Рей у Нормандії.

Оскільки авіаносець для запуску літаків планується оснастити американською електромагнітною катапультою типу EMALS, палубна версія винищувача «Рафаль-М» до 2030 року пройде випробування на сумісність з цією системою на полігоні General Atomics в Лейкхерсті (штат Нью-Джерсі, США).

70 000-тонний авіаносець забезпечуватиме до 60 бойових вильотів на день і матиме тижневий запас боєприпасів для високоінтенсивних операцій. Крім винищувачів на борту розмістять до шести розвідувальних гелікоптерів і два літаки дальнього радіолокаційного виявлення та управління E-2D. Згодом планується поповнити авіакрило безпілотними веденими літаками.

До 2033 року кількість екіпажу становитиме 300 осіб, а в підсумку – 1100. Крім того, PANG вміщатиме 800 осіб льотного, командного та технічного персоналу авіагрупи.

У грудні 2020 року президент Франції Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що новий авіаносець отримає ядерну енергетичну установку.

Розробкою і будівництвом авіаносця займається спільне підприємство Naval Group і Chantiers de l'Atlantique (раніше – STX France). Введення корабля до строю очікується у 2038 році, коли флагман французьких ВМС – авіаносець «Шарль де Голль» мають вивести з експлуатації через закінчення терміну служби.