Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 19 квітня 2021 р.

Міноборони розповіло чому купувати відремонтовані артснаряди 1988 року краще ніж нові

Міноборони закупило в Європі списані боєприпаси 35-річної давності

Нові 100-мм снаряди пропонували Міноборони по 38 765 грн. Відновлені боєприпаси 1986-1988 рр. – по 25 981 грн з гарантією 24 місяці та 10 років зберігання – тобто економія понад 30%.

Про це розповів заступник міністра оборони України Олександр Миронюк.

За його словами, Міністерство оборони України чотири роки шукає шляхи забезпечення армії 100-мм боєприпасами. За цей час пропонувались боєприпаси другої категорії без можливості їх тривалого зберігання, що є неприйнятним.

Так, у 2017 році ДП «Спецтехноекпорт» запропонував боєприпаси 2-ї категорії 1986-1988 років випуску з вичерпаним запасом ресурсу, за ціною 440 доларів США. Представники центральної служби забезпечення Генерального штабу провели їх технічну інспекцію на складах зберігання та відмовились у закупівлі без проведення відновлювальних робіт (заміни порохів, капсульних втулок, підривачів).

У 2020-му році Міноборони продовжило роботу та отримало декілька пропозицій щодо постачання 100-мм артилерійських боєприпасів.

«Більше того, минулого, 2020-го року, Міноборони вперше запровадило процедури, куди запрошувалися чотири спецекспортери замість одного. Коли вони боролися за ціну, строки, нами вибиралася найкраща пропозиція. З «Рапірами» вийшло дві компанії, найменша ціна зіграла, і на сьогоднішній день ці боєприпаси знаходяться на складах і арсеналах», – розповів Олександр Миронюк.

Він наголосив, що під час відкритих перемовин постачання нових боєприпасів було запропоновано за ціною 38 764,96 гривень. Відновлені боєприпаси з технічними характеристиками та запасом ресурсу як у нових, пропонувались за 25 980,65 гривень з гарантією 24 місяці та 10 років зберігання. За погодженням зі службою забезпечення і було укладено державний контракт на закупівлю відновлених боєприпасів, які мають технічні показники нових, але дешевші на понад 30%.

«100 міліметрові боєприпаси закуплені відповідно до постанови уряду і чинного законодавства, знаходяться на складах і арсеналах. Є програма-методика приймально-здавальних випробувань. Боєприпаси будуть відстріляні в рамках бойової підготовки. У разі виявлення будь яких відхилень від технічних умов, вони будуть повернені постачальнику. Сумнівів щодо якості цієї продукції у нас немає», – заявив заступник міністра оборони.

Він додав, що через активну інформаційну кампанію у ЗМІ, що спотворює дійсну ситуацію навколо закупівлі пострілів калібру 100 мм та намагання подати її з негативним підтекстом, за рішенням Міністра оборони проводиться службова перевірка діяльності посадових осіб на відповідність зазначеної закупівлі вимогам законодавства. У Міноборони готові всіляко сприяти встановленню істини правоохоронними органами, отриманню об’єктивних висновків народними депутатами і суспільством.

Нагадаємо, що скандал розпочався після оприлюднення народним депутатом Михайлом Бондарем повідомлення про вчинення кримінальне правопорушення направлене Генпрокурору. За версією Бондара, в 2020 році Міноборони придбало в Європі (у Czech Defense Systems a.s) 5000 пострілів УОФ12 виготовлених в СРСР у 1986-1988 роках, раніше списаних МО Болгарії та реалізованих на ринку. Ціна пострілів для МО України склала 760 євро за штуку.

Міноборони і ДК «Укрспецекспорт» заперечили закупівлю непридатних артснарядів, вказуючи, що боєприпаси пройшли ремонт і відповідають всім вимогам та пройшли контроль якості.