Військові метрологи отримали сучасну мобільну лабораторію

Військові метрологи отримали сучасну мобільну лабораторію

Метрологічний центр військових еталонів Збройних Сил України, що у Харкові, отримав нову пересувну лабораторію вимірювальної техніки УА2-4/А на базі автомобіля МАЗ.

Лабораторію виготовили у ВАТ «Меридіан імені С.П. Корольова», а її вартість складає близько 19 мільйонів гривень, повідомляє інформагенція Міноборони «АрміяInform».

За словами командування установи техніка відповідає сучасним вимогам роботи армійських метрологів в польових умовах. Машина призначена для калібрування та ремонту радіотехнічних, електричних та тепломеханічних засобів вимірювальної техніки повного спектра в місцях її використання.

Простими словами, спектр складних робіт метрологів на техніці від танка до бойового літака значно розширився з прибуттям цієї лабораторії. Також це дозволить забезпечити якісне проведення метрологічного обслуговування сучасних зразків озброєння і техніки шляхом широкої автоматизації процесів повірки вимірювальної техніки.

лабораторія вимірювальної техніки УА2-4/А Фото: ВАТ «Меридіан імені С.П. Корольова»

Після проведення необхідних процедур пересувний комплекс направлять до однієї з військових частин харківського гарнізону для забезпечення службової діяльності вартових неба.

Як повідомив заступник командира частини – головний інженер підполковник Віталій Тішкін, незабаром подібну лабораторію отримає кафедра метрології та стандартизації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба для навчання курсантів.

Наразі підприємства ОПК проводять дослідно-конструкторську роботу з розроблення пересувної повірочно-ремонтної майстерні. Крім того, розробляється математичний апарат з вибору раціональної комплектації та ТТХ комплекту робочих еталонів та допоміжного обладнання, системи автоматизації повірочних (калібрувальних) робіт, удосконалення апаратурної ергономіки робочих місць у спеціальних транспортних контейнерах тощо.Довідка. Пересувні лабораторії вимірювальної техніки (ПЛВТ) – це мобільні комплекси технічних засобів, що забезпечують проведення повірки, калібрування та ремонту засобів вимірювальної техніки, а також виконання робіт з метрологічного обслуговування зразків ОВТ у польових умовах та місцях дислокації військ.

Функціонально складається з двох пересувних комплектів УА2-4/А і УА2-4/Б, розгорнутих на базі кузовів-фургонів автомобіля КрАЗ або МАЗ.

Пересувний комплекс УА2-4/А здійснює метрологічне обслуговування засобів вимірювання радіотехнічних величин:

  • частотомірів електронних, синтезаторів і компараторів частоти;
  • аналізаторів спектра, осцилографів;
  • імпульсних вольтметрів;
  • вимірювачів неоднорідностей ліній;
  • генераторів низької, високої частоти, імпульсних вимірювачів нелінійних спотворень;
  • підсилювачів низької та високої частоти;
  • вимірювачів АЧХ.