Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 20 квітня 2021 р.

ЗСУ отримали контрбатарейний радар 1Л220УК «Зоопарк-3»

1Л220УК Зоопарк-3

Українська армія отримала вітчизняний радіолокаційний комплекс артилерійської розвідки 1Л220УК «Зоопарк-3», що потужніший за іноземні зразки, які військові отримали від партнерів.

Про це стало відомо з публікації інформаційної агенції Міноборони «АрміяInform».

Український радіолокаційний комплекс здатний наводити артилерію під час контрбатарейної боротьби або просто корегувати вогонь артилеристів. 1Л220УК складається з двох транспортних одиниць: антено-апаратна машина та машина управління з робочими місцями для персоналу. При цьому сам радар виконаний на базі напівпричепа й тягача 6х6 «КрАЗ.

1Л220УК Зоопарк-3

— Цю станцію ми отримали ще торік. Обслуга, яка на ній працює пройшла навчання на заводі. А згодом здійснила марш від заводських воріт до пункту постійної дислокації частини, — розповів командир взводу – начальник радіолокаційної станції. — Це наш перший польовий вихід із залученням обслуги. Ми практично випробовуємо цю станцію, максимально тестуємо її.

Офіцер порівняв український комплекс з іноземними станціями, що є на озброєнні його підрозділу: «Наша станція більш автоматизована, вона перевищує наявні іноземні РЛС за дальністю розвідки, це дозволить використовувати її не на лінії зіткнення, а подалі в тилу».

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС, що збільшується живучість особового складу, який працює на станції.

1Л220УК Зоопарк-3

Як розповів головний конструктор контрбатарейних і багатофункціональних радарів КП НВК «Іскра» Олексій Залевський, розроблення цього зразка РЛК почали у 2016 році. У 2019-му були проведені успішні державні випробування. І комплекс був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

— Комплекс артрозвідки дає змогу визначати координати стріляючих позицій мінометів, артилерії, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню та оперативно-тактичних ракет. Наразі ми проводимо роботи з авторського нагляду, спостерігаємо, як працює наш комплекс, дослухаємось до пропозицій військових, — розповів Олексій Павлович.