Важка бойова машина піхоти «Вавілон» для ЗС України

Важка бойова машина піхоти Вавілон для ЗСУ

Однією з перспективних вітчизняних розробок у сфері важкої бронетехніки є БМПВ «Вавілон», що розробляється ТОВ «Інженерна група «Арей» за державним оборонним замовленням Міністерства оборони України.

Про хід розробки та перспективи машин інформує Оборонно-промисловий кур'єр.

БМПВ «Вавілон» – це важка бойова машина піхоти з гібридною силовою установкою, цифровою системою управління, броньовим і додатковим захистом не нижче 6 рівня за STANAG 4569 (захист від 30×173 мм БОПС (APFSDS-T) і 30x165 мм бронебійного снаряда типу AP-T на дистанції 500 метрів; протиуламковий захист: підрив 155 мм ОФС на дистанції 10 м). Повна бойова маса машини – 36 т. Екіпаж – 3 особи. Десант – 8 осіб.

Машина створюється на базі ходової танку Т-64. За інформацією «ОПК», Інженерною групою «Арей» розробляється також варіант машини на базі ходової танку Т-84, а цифровий комплекс управління розробляється з урахуванням вимог щодо стандартизації та уніфікації ОВТ і може застосовуватись на інших зразках військової техніки.

Важка бойова машина піхоти Вавілон для ЗСУ

Захищеність БМПВ «Вавілон» забезпечують особлива конструкція корпусу, який побудований за принципом рознесеного бронювання та модулі додаткового захисту із оригінальною бронезаливкою, захисними екранами і плитами «підкладки».

Конструкція корпусу включає:

  • броньовані ніші на надгусеничних полицях для розміщення обслуговуючих систем, тим самим підвищуючи стійкість до пробиття і його наслідків (спалахів, осколків і т.д.;
  • подвійний протимінний захист днища за рахунок енергомодулів тягових акумуляторних батарей і спеціальних захисних порожнин;
  • броньовану перегородку моторно-трансмісійного відділення;
  • внутрішню захисну конструкцію капсули.

Повідомляється, що макети корпусу успішно пройшли 5 етапів випробувань і витримали обстріли 30 мм снарядами з дистанції 200 м, кумулятивними і бронебійними підкаліберними 125 мм снарядами з дистанції 500 м.

Конфлікт між Міноборони та ІГ Арей набирає обертів

Завдяки застосуванню гібридної силової установки досягається підвищена динамічність і маневреність БМПВ. До складу силової установки входить: двигун DEUTZ TCD16.0V8 та електромашини потужністю до 500 кВт. Потужність основного двигуна – 768 к.с.; разом з гібрибридним приводом – 1080 к.с.

Силова установка БМПВ «Вавілон» забезпечує роботу у наступних режимах: 1) робота від основного двигуна; 2) тільки електричний привід; 3) комбінований режим роботи, при якому динамічні характеристики шасі підвищуються за рахунок електромашин; 4) робота в режимі генераторної установки.

Здатність БМПВ «Вавілон» рухатись на електроприводі мінімізує теплові випромінювання і шумову помітність.

Для основних керуючих електронних систем передбачено дублювання механічними. Також є можливість використання тягових акумуляторних батарей та автономного енергоагрегата при виході з ладу основної силової установки.

Енергоагрегат, встановлений у кормовій частині машини, знаходиться в окремому броньованому відсіку. Живлення здійснюється від паливної системи машини, а вироблене тепло може використовуватись для обігріву машини або передпускової підготовки при запуску основного двигуна. На енергоагрегаті встановлено компресор кондиціонера, інтегрований у кліматичну систему. Енергоагрегат дозволяє забезпечити електроенергією всіх споживачів машини при непрацюючому основному двигуні, а також проводити зарядку основних і тягових акумуляторних батарей.

Важка бойова машина піхоти Вавілон для ЗСУ

Озброєння БМПВ складається з 30-мм автоматичної гармати типу 2А42, спареного 7,62-мм кулемету, 12-мм кулемет типу НСВ, що встановлений на модулі виносного озброєння, автоматичний гранатомет типу УАГ-40 та ПТРК «Бар’єр».

БМПВ «Вавілон» оснащена стабілізованим панорамними приладами спостереження і прицілювання з телевізійними камерами, лазерним далекоміром та тепловізором. На баштовому модулі встановлюється комплекс виявлення лазерного випромінювання з системою постановки аерозольних завіс.

Баштовий модуль має можливістю перезарядки озброєння з середини бойового відділення.

Конфлікт між Міноборони та ІГ Арей набирає обертів

Система управління озброєнням передбачає незалежну бойову роботу бойового модуля і модуля виносного озброєння. Командир і оператор-навідник мають можливість вибору управління модулями; передбачені команди «дубль».

Для підвищення ситуаційної обізнаності екіпажу та безпечного маневрування на машину встановлені камери кругового огляду.

БМПВ здатна долати водні перешкоди глибиною до 5 м (зі встановленим обладнання підводного водіння).

Для зниження стомлюваності екіпажу при довготривалому виконанні завдань, машину оснащено анатомічними кріслами, кліматичною і фільтраційною установками. Анатомічні крісла мають 5-точкові ремені безпеки, ніші для протигазів та дихальних апаратів, регулювання по висоті, куту нахилу і підтримку спини. Три складених крісла утворюють спальне місце або ліжко для пораненого.

Установки інших варіантів ходової частини, функціонально-агрегатних відсіків, озброєння та інженерного устаткування дозволяє формувати машини різного призначення. Зокрема базове шасі БМПВ «Вавілон» може бути заміною шасі для САУ 2С3 «Акація», 2С1 «Гвоздика», зенітних самохідних установок ЗСУ-23-4 «Шилка», та ЗГРК 2С6 «Тунгуска».