![Командир полку Азов розповів про стан тероборони](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjCEKudfCOmMtKFSdsOPSSGyoda4rIXZbebnvfjrguhg94bJwlJy45B4IRELp28yswKjqljkzbBU0fIGpu84wluMOw4wYLH0aFDtGCFScyUq0uv6vHMSE7oSf26hSpOq32TlfISJhbiM3k/s0/384.webp)
Діяльність підрозділів територіальної оборони в Україні перебуває на вкрай низькому рівні.
Про це заявив командир окремого полку спеціального призначення НГУ «Азов» Денис Прокопенко у своєму виступі під час конференції «Територіальна оборона як інструмент протидії російській агресії», що відбулася у Маріуполі, повідомляє Цензор.НЕТ.
«Без перебільшення скажу, що рівень підготовки, м'яко кажучи, бажає бути кращим у підрозділів територіальної оборони, на це варто звернути увагу, тому, що від цього залежить боєготовність цих бригад, На жаль, на сьогодні це, якщо говорити прямим текстом, імітація діяльності, в більшості випадків», – сказав Прокопенко.
![Командир полку Азов розповів про стан тероборони](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgYWDIuYaFZnQ38DVNWEkipgtEZLlygGpQHAdZfPpC1ZZCce7FB6Cd8gWw2MQsqkgmrGRhWcpjV4PwTWnhi2eUFytrtV1ya-VezbCIjm0Snb7s5uVXxiywABlRcmZkceyi6wMc0X8QImI4/s1600/original.jpg)
Друга проблема, за його словами, полягає у відсутності у підрозділах тероборони планів і задач на випадок повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації.
«Друге питання, яке теж стосується взаємодії, але, скажімо, вже більше на такому оперативно-тактичному рівні, це питання особливого періоду та статусу в Донецькій і Луганській областях. Бригади, які дислокуються тут, мають постійний пункт дислокації, не мають оперативного плану з територіальної оборони. Саме у підрозділів територіальної оборони, які знаходяться в зоні операції Об'єднаних сил, немає певних повноважень, задумів і планів на протидію у разі повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації», – сказав командир «Азову».
Третя проблема полягає у занедбаності інженерних споруд на лініях оборони.
«Не так давно я отримував бойове розпорядження і в складі двох батальйонів і підрозділів забезпечення ми висувалися в зазначені райони на потенційно небезпечні напрямки, де по завданню повинні були зайняти другу лінію оборони. Опорні пункти, які знаходяться там, вони в жахливому стані», – сказав Прокопенко.