Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 29 травня 2021 р.

Дванадцять років тому на озброєння прийнято БМ «Оплот»

Дванадцять років тому на озброєння прийнято БМ Оплот

28 травня 2009 року наказом Міноборони №152 на озброєння ЗСУ прийнято танк БМ «Оплот» із вбудованим протитандемним ДЗ «Дуплет» (об'єкт 478ДУ9-1)

За цей час Збройні Сили України отримали лише один танк БМ «Оплот» (478ДУ9-1), який після завершення державних випробувань було передано до харківського танкового інституту.

Дванадцять років тому на озброєння прийнято БМ Оплот

У 2011 році Таїланд уклав контракт вартістю у понад $240 млн на постачання 49 нових танків БМ «Оплот» (батальйонний комплект) виробництва харківського ДП «Завод імені В. О. Малишева». При цьому у тайському тендері вітчизняний танк переміг досить потужних конкурентів з Російської Федерації (Т-90) та Німеччини (Leopard 2).

Проте, через фактичний саботаж з розбудови нової лінії виробництва владою Януковича та початок збройної агресії РФ, строки постачання за контрактом були зірвані. Фінальна партія з 6 танків «Оплот-Т» та двох БРЕМ «Атлет» прибула замовнику лише у червні 2018 року.

Дванадцять років тому на озброєння прийнято БМ Оплот