Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 29 травня 2021 р.

ВМС США таки хоче позбутися своїх Mark VI

ВМС США таки хоче позбутися своїх Mark VI

Військово-морські сили США підтвердили свої плани щодо списання новітніх патрульних катерів проєкту Mark VI, найстаріший з яких був придбаний військовими шість років тому.

ВМС США офіційно заявили, що хочуть позбутися всіх своїх 12 катерів Mk VI у наступному фінансовому році, повідомляє видання The Drive посилаючись на бюджетний запит на 2022 рік.

Завдання, що наразі покладаються на патрульні катери Mk VI пропонується перекласти на інші кораблі ВМС і Берегової охорони США, безпосередньо не замінюючи Mark VI іншими катерами. Очікувана економія бюджетних коштів в результаті списання 12 наявних катерів, які планується продати, має скласти 74 млн дол. Ці гроші спрямують на програми з вищим пріоритетом.

Водночас видання зазначає, що плани американських ВМС щодо Mk VI може заблокувати Конгрес, який буде затверджувати запропонований військовий бюджет США на 2022 фінансовий рік, який починається 1 жовтня.

Нагадаємо, що вперше можливість дострокового списання наявних у ВМС США катерів Mark VI видання повідомило у лютому. Тоді йшлося, що на флоті вважають ці катери невідповідним сучасним завданням, які стоять перед ВМС США.

Зокрема під час віртуального симпозіуму Асоціації надводного флоту у січні 2021 року, генерал-майор КМП США Трейсі Кінг, глава підрозділу експедиційної війни в Канцелярії начальника військово-морських операцій, сказав: «У сценаріях ведення військових дій проти інших країн [таких як Росія або Китай], Mk VI вважаються не потрібними, враховуючи їх невеликий розмір і обмежену ракетну вогневу міць, також човни коштовні в обслуговуванні».

ВМС США таки хоче позбутися своїх Mark VI

Попри початкові плани придбати 48 катерів Mk VI, американські ВМС в період з 2012 по 2015 рік замовили у SAFE Boats International (SBI) лише 12 патрульних катерів за середньою ціною від 7 до 8 млн дол. кожен. Військово-морське експедиційне бойове командування (Naval Expeditionary Combat Command – NECC) прийняло їх в період з 2015 по 2017 рік. За останні шість років додаткових закупівель не проводилося. Прогнозовані витрати на нові Mk VI наразі коливаються між 14 і 16 мільйонами доларів.

Нагадаємо що 17 червня 2020 року Державний департамент США погодив запит Україні на продаж, за програмою Foreign Military Sale (FMS), 16 патрульних катерів Mark VI та пов'язаного з ними озброєння (32 модулів MSI Seahawk A2; 40 гармат Mk 44 Bushmaster II та ін.), загальною орієнтовною вартістю 600 мільйонів доларів.

При цьому від початку шість Mark VI Україна мала отримати безоплатно в рамках безпекової допомоги США за відповідними програмами. У березні 2021 року США оголосили, що безкоштовно передадуть Україні два додаткові патрульні катери Mk VI, таким чином ВМСУ безоплатно отримають вісім катерів.

Два катери для України вже будуються – згідно з повідомленням Міноборони США, 31 грудня 2020 року компанія SAFE Boats International LLC отримала контракт на постачання двох катерів MK VI з фіксованою ціною 19 969 119 дол. Катери будуватимуть до грудня 2022 року.