Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 30 травня 2021 р.

Уряд Хорватії схвалив закупівлю винищувачів Rafale

Уряд Хорватії схвалив закупівлю винищувачів Rafale

У п'ятницю, 28 травня, уряд Хорватії прийняв рішення про закупівлю багатоцільового винищувача за програмою MRFA, вибір вирішили зупинити на Dassault Rafale F3-R.

Процес закупівлі багатоцільового винищувача розпочався 4 липня 2019 року. Свої пропозиції надіслали ША (нові F-16 C/D Block 70), Швеція (нові Gripen C/D), Франція (вживані Rafale F3-R) та Ізраїль (вживаніF-16 C/D Блок 30). Міжвідомча комісія детально оцінила пропозиції та одноголосно прийняла Техніко-економічне обґрунтування закупівель винищувача, яке було представлене уряду, повідомляє хорватський урядовий портал.

Уряд визнав що пропозиція Франції є найкращою, і вирішив придбати 12 багатоцільових винищувачів Rafale F3-R (10 в одномісній версії та 2 у двомісній).

Уряд Хорватії схвалив закупівлю винищувачів Rafale

У пресрелізі повідомляється, що міжурядова угода про закупівлю винищувачів Rafale повинна бути укладена до кінця 2021 року. Французька пропозиція має вартість 999 млн євро і передбачає «зручну розстрочку платежів».

Окрім власне самих літаків, що постачатимуться з наявності ВКС Франції, пропозиція також включає наземний тренажер, «базовий» комплект озброєння, наземне і випробувальне обладнання, запчастини, навчання персоналу за принципом «підготовка інструкторів», всебічну підтримку з боку уповноважених представників виробників на термін три роки, 12 місяців гарантії на кожен поставлений літак, двигун, інше устаткування і запасні частини.

Нагадаємо, що у березні 2021 року стало відомо, що Франція розглядає Україну, як потенційного покупця винищувачів Rafale. При цьому, за даними французьких ЗМІ, Париж може прокредитувати до 85% вартості контракту, за схемою схожою з попередніми франко-українськими контрактами. Для цього Мінекономіки Франції планує виділити 1,5 млрд євро.