Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 12 травня 2021 р.

Швеція отримала перші компоненти системи «Петріот»

Швеція отримала перші компоненти системи Петріот

Швеція отримала перші елементи системи протиповітряної та протиракетної оборони Luftvärnssystem 103 – так тут назвали систему MIM-104 Patriot PAC-3 на шасі RMMV.

Міністерство оборони Королівства Швеція повідомляє, що німецьке підприємство Rheinmetall MAN Military Vehicles поставило перші вантажівки з сімейства RMMV HX 8×8, які будуть носієм окремих компонентів цієї системи. Водночас американський концерн Lockheed Martin повідомив про передачу Швеції перших ракет-перехоплювачів PAC-3 MSE.

Перші Петріоти для Швеції
Ракета PAC-3 MSE. Фото: Lockheed Martin

«Вибираючи ракети PAC-3 MSE для протиракетної оборони, наші замовники по всьому світу знають, що отримують перевірені в боях технології, які випереджають швидкозростаючі загрози», – сказала віцепрезидент Lockheed Martin Missiles and Fire Control пані Бренда Девідсон.

Згідно з повідомленням Міністерства оборони Швеції передача зенітної ракетної системи (ЗРС) має відбутися восени 2021 року.

Нагадаємо, що угода з придбання систем протиракетної оборони Patriot за процедурою іноземних військових продажів FMS була підписана у серпні 2018 році.

Було придбано 4 батареї Patriot PAC-3 + / PDB-8 з 12 пусковими установками, 4 секторними радарами AN/MPQ-65 та станціями управління AN/MSQ-132, а також 200 ракет PAC-3 MSE та 100 ракет PAC-2 GEM-T. Також було укладено окремий контракт з RMMV на 40 вантажівок RMMV HX 8x8 у трьох різних версіях, які будуть носієм окремих компонентів ЗРС.