![Верховна Рада перейменувала День захисника України](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiF2Tw1AWbN1ovLWk5QNj8aqDwB2xljjaZYrx_aa0g79hH5YIrPkyXMRR5B0JMD1flM3CuGJ3vhDeYFFV319I9bEnmrDtWnYjPkviGnN6UmDB-_w2u5UUaquVvdHFj_c97cBm4jxWmVgwU/s0/3.webp)
Верховна Рада схвалила законопроєкт №2325 щодо перейменування державного свята «День захисника України», що відзначається 14 жовтня, на «День захисників і захисниць України».
Таке рішення підтримали 317 народних депутатів.
«Це сприятиме гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей на військовій службі та належному вшануванню жінок та чоловіків – захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу на рівні державного свята», – вважає авторка законопроєкту, депутатка Марина Бардіна.
За даними Міністерства оборони, сьогодні у Збройних Силах України служать 27074 жінок-військовослужбовців, з них 949 – старші офіцери. Статус учасника бойових дій за участь в АТО/ООС надано 9916 жінкам, 166 військовослужбовиць у період з 2014 року відзначено державними нагородами України.