До кінця року сформуємо дивізіон катерів Island, — Таран

До кінця року сформуємо дивізіон катерів Island, — Андрій Таран

До кінця року, в рамках матеріально-технічної допомоги від США, Україні буде передано три катери типу Island, що дозволить сформувати дивізіон з 5 патрульних катерів.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран.

— Напередодні Дня ВМС України та Дня Незалежності США, у період українсько-американського навчання «Сі Бриз—2021», ще раз хочу констатувати стратегічний курс партнерства між США і Україною у напрямі розвитку спроможностей вітчизняного флоту. Невдовзі до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» додадуться ще три катери: P192 «Суми» та P193 «Фастів» та екс-WPB-1336. Екіпажі перших двох вже пройшли відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтимор та отримали сертифікати на обслуговування катерів. Щодо третього – на судні тривають ремонтно-відновлювальні роботи, а підготовка екіпажу запланована на осінь, – зазначив Андрій Таран.

За словами Міністра оборони, катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами 30 мм, оптикоелектронною системою керування тощо.

— Компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ», – наголосив Андрій Таран.

Нагадаємо, два катери типу Island – «Старобільськ» і «Слов’янськ» були введені до складу ВМС України у листопаді 2019-го року.