ЗСУ випробували модернізовані тактичні ракети «Точка-У»

ЗСУ випробували модернізовані тактичні ракети Точка-У

На державному випробувальному полігоні ЗС України «Алібей» успішно відбувся черговий етап випробувань модернізованих зразків ракетного озброєння до систем «Град» та «Точка-У».

Здійснено чотири успішних пуски: два реактивним снарядом «Тайфун-1» (модернізований снаряд «Граду» зі збільшеною до 40 км дальністю) та два модернізованими та відновленими ракетами для тактичного ракетного комплексу 9К79-1 «Точка-У».

Нагадаємо, що у 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів і розпочаті дослідницькі випробувальні пуски тактичних ракет комплексу 9К79-1 «Точка-У», що знаходиться на озброєнні 19-ї ракетної бригади «Свята Варвара» Збройних Сил України.

У ході дослідного ремонту ракети крім нових двигунів були додатково оснащені системою аварійного припинення польоту та системою телеметричного контролю. За словами міністра оборони Андрія Тарана, ремонт ракет для «Точка-У» дозволить відновити боєкомплект Збройних Сил України для виконання завдань за призначенням.

Випробування 122-мм реактивного снаряда «Тайфун-1» були розпочаті у 2020 році.

Розроблений КБ «Південне» реактивний снаряд «Тайфун-1» має збільшену дальністю стрільби до 40 км та може використовуватися в РСЗВ БМ-21 «Град» та їх модифікаціях.

На базі «Тайфун-1» також розробляється керований снаряд «Тайфун-1М», та модернізовані версії 220-мм снарядів «Тайфун-2» для РСЗВ «Буревій» та принципово нових 400-мм реактивних систем залпового вогню «Тайфун-4».