Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 29 липня 2021 р.

ЗСУ випробували модернізовані тактичні ракети «Точка-У»

ЗСУ випробували модернізовані тактичні ракети Точка-У

На державному випробувальному полігоні ЗС України «Алібей» успішно відбувся черговий етап випробувань модернізованих зразків ракетного озброєння до систем «Град» та «Точка-У».

Здійснено чотири успішних пуски: два реактивним снарядом «Тайфун-1» (модернізований снаряд «Граду» зі збільшеною до 40 км дальністю) та два модернізованими та відновленими ракетами для тактичного ракетного комплексу 9К79-1 «Точка-У».

Нагадаємо, що у 2019 році відбулися успішні вогневі випробування маршових двигунів і розпочаті дослідницькі випробувальні пуски тактичних ракет комплексу 9К79-1 «Точка-У», що знаходиться на озброєнні 19-ї ракетної бригади «Свята Варвара» Збройних Сил України.

У ході дослідного ремонту ракети крім нових двигунів були додатково оснащені системою аварійного припинення польоту та системою телеметричного контролю. За словами міністра оборони Андрія Тарана, ремонт ракет для «Точка-У» дозволить відновити боєкомплект Збройних Сил України для виконання завдань за призначенням.

Випробування 122-мм реактивного снаряда «Тайфун-1» були розпочаті у 2020 році.

Розроблений КБ «Південне» реактивний снаряд «Тайфун-1» має збільшену дальністю стрільби до 40 км та може використовуватися в РСЗВ БМ-21 «Град» та їх модифікаціях.

На базі «Тайфун-1» також розробляється керований снаряд «Тайфун-1М», та модернізовані версії 220-мм снарядів «Тайфун-2» для РСЗВ «Буревій» та принципово нових 400-мм реактивних систем залпового вогню «Тайфун-4».