Зеленський підписав закони про національний спротив і збільшення чисельності ЗСУ

Комітет рекомендував Верховній Раді відхилити законопроєкт про територіальну оборону

Президент України Володимир Зеленський підписав закони «Про основи національного спротиву» та про збільшення чисельності Збройних Сил України на 11 тисяч військових.

Підписання відбулось під час заходів з нагоди Дня Сил спеціальних операцій, у Бердичеві.

«Ці закони мають безпосередній стосунок до Сил спеціальних операцій, які отримують важелі для розбудови руху опору, зможуть поповнити свої лави новими фахівцями й надалі посилювати свій внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави. І я з радістю підписую ці два важливі для нас, для України, для нашої героїчної армії закони саме тут, саме в цей важливий, ваш професійний день», – сказав Глава держави, звертаючись до спецпризначенців.

Президент висловив переконання, що реалізація положень цих законів, які підтримала конституційна більшість Верховної Ради, стане надзвичайно важливим етапом розвитку ССО.

Глава держави додав, що Закон «Про основи національного спротиву» передбачає комплекс важливих заходів, які мають на меті розвиток територіальної оборони та руху опору, впровадження системи підготовки населення до національного спротиву.

Тепер, щоб закон про основи національного спротиву запрацював, уряд та інші відомства мають видати понад 20 підзаконних актів. Більше про це читайте на Ukrainian Military Pages.

Зазначимо, що чисельність постійного складу військ територіальної оборони, яка наразі складає 580 військовослужбовців зросте до 10 тисяч. На 1000 збільшиться чисельність Сил спеціальних операцій для створення руху опору.

Нагадаємо, що серед іншого закон передбачає зміну підпорядкування Національної гвардії.