Чотири турецькі корвети для ВМС України озброять американськими «Гарпунами»

турецькі корвети у ВМСУ

У Міністерстві оборони України розкрили список всіх озброєнь, якими планують оснастити кораблі класу «корвет» типу Ada, перший з яких вже будується у Туреччині.

Список було надано у відповідь на запит проєкту Радіо Свобода Донбас.Реалії.

Всього українські військові хочуть отримати чотири кораблі такого класу. Так, за даними Міноборони, як ударна ракетна зброя передбачений протикорабельний ракетний комплекс Harpoon виробництва США.

Окрім цього, корвет мають озброїти зенітно-ракетним комплексом VL MICA, артилерійськими установками OTO Melara Super Rapid (76-мм) і Millennium (35-мм), а також дистанційно керованими стабілізованими кулеметами (12,7-мм) Aselsan STAMP.

Мінно-торпедне озброєння корвету складатиметься з 324-мм торпедних апаратів з протичовновими торпедами Murene 90 Impact.

Також у Міноборони пояснили, чому будівництво корвету для України розпочалось в 2021 році, хоча, згідно зі стратегією ВМС, кораблі такого класу мають надходити у військо не раніше від 2025-2030 років.

«За світовим досвідом, термін будівництва кораблів класу «корвет» складає 3-6 років та потребує опанування його як бойової системи ще 1-2 роки і більше. Отже, повне набуття спроможностей першого корвету очікується не раніше за 2026 рік. Зважаючи на зазначене, у відповідності зі Стратегією ВМС, для забезпечення надходження корветів у ІІ етапі (2025-2030 роки – ред.), будівництво першого корабля цього класу було розпочато на І етапі», – вказано у листі.

У кінці липня міністр оборони Андрій Таран повідомив, що корвет має вийти на державні випробування у 2023 році. Будівництво відбуватиметься за формулою «50 на 50». Корпус корабля зберуть у Туреччині, а встановлювати озброєння і доводити до повної готовності хочуть вже в Україні.

Нагадаємо, що у грудні 2020 року був підписаний контракт на будівництво перших двох корветів типу Ada для ВМС України, наразі вже відбулось різання першої сталі та триває формування окремих секцій корпусу. Водночас урочистості з нагоди закладки головного корвету для ВМСУ заплановані на вересень 2021 року – тоді мають закласти кіль корабля.Турецький корвет типу «Ада» (Ada) розроблено в рамках проєкту MILGEM – це сучасний бойовий корабель, що володіє можливостями ведення протичовнових операцій і патрулювання у відкритому морі, з широким використанням у конструкції принципів стелс-технологій.

За кілька місяців у Туреччині закладуть перший корвет для ВМСУ

Водотоннажність корвету – 2400 т, довжина – 99,56 м, ширина – 14,4 м, екіпаж – 93 особи, із авіаційними фахівцями – 106. Енергетична установка CODAG, складається з однієї газової турбіни General Electric LM2500 потужністю 23 МВт і двох 16-циліндрових дизельних двигунів MTU 16V595TE90 по 4320 кВт. Максимальна швидкість – 29 вузлів, економічним ходом – 15 вуз. Дальність – 3500 морських миль при швидкості 15 вузлів.

Стандартне озброєння включає 8 ПУ протикорабельних ракет Harpoon, ЗРК RIM-116 RAM (21 ЗКР), 76-мм арт установку OTO Melara Super Rapid, 2×12,7-мм кулемети Aselsan STAMP, два 324-мм тритрубних торпедних апарати Mk.32 (торпеди Mk.46/54), протичовновий гелікоптер S-70B Sea Hawk.