Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 11 серпня 2021 р.

Донецька залізниця придбала понад 2500 протигазів

Донецька залізниця придбала 2500 протигазів

Донецька регіональна філія АТ «Українська залізниця», у рамках підготовки до випадків застосування проти України зброї масового ураження, придбала 2548 протигазів ГП-7.

Протигази виробництва нікопольського ТОВ «ПромСпецТех» постачатиме переможець тендеру – ТОВ «Радос СВ» (м. Нікополь). Також у відкритих торгах брали участь ТОВ «НВП «Захист України» та ФОП Єрмак Г.Р., але запропонували більшу ціну та програли. У підсумку 2548 протигазів ГП-7 коштуватимуть залізничникам 1,73 млн грн (по 564,80 грн за штуку без ПДВ).

Зазначається, що протигази закуповуються для забезпечення засобами радіаційного та хімічного захисту працівників залізничного підприємства у разі застосування ядерної та інших видів зброї масового ураження проти України в умовах воєнного стану або у разі виникнення надзвичайної ситуації на радіаційно та хімічно небезпечних об'єктах.

Термін постачання засобів індивідуального захисту – до 31 грудня 2021 року.

Цивільний протигаз ГП-7 призначений для захисту органів дихання, обличчя та очей людини від отруйних речовин, радіоактивного пилу, бактеріальних аерозолів. Призначений для використання цивільним дорослим населенням у рамках заходів з цивільної оборони. Може застосовуватися персоналом позаштатних аварійно-рятувальних формувань сил цивільного захисту.

Зауважимо, що цивільні протигази відносяться товарів подвійного призначення та підлягають обов'язковому експортному контролю і потребують спеціального дозволу на вивезення за кордон. Минулого року українця засудили за статтею 333 ККУ (порушення експортного контролю) за спробу продати на eBay американцям радянський протигаз ГП-5.

Нагадаємо, що у 2018 році Південно-Західна залізниця закупила велику партію вогнепальної зброї – штурмові гвинтівки, пістолети-кулемети та пістолети у КНВО «Форт» на 2,6 млн грн: