Держспецтрансслужба Міноборони придбала китайські самоскиди

Держспецтранслужба Міноборони придбала китайські самоскиди

ДП «АвтоМАЗ-Україна» отримало від Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони чотири контракти на постачання китайських вантажівок та українських причепів.

Контракти укладені 25 серпня з військовою частиною Т0710 (195-а центральна база ДССТ) за результатами відкритих торгів. В усіх випадках конкуренцію Дочірньому підприємству «АвтоМАЗ-Україна» намагалося скласти ПП «Агробазіс», але його пропозиції були дорожчими.

До 1 грудня 2021 року ДП «АвтоМАЗ-Україна» має поставити Держспецтрансслужбі:

  • 1 сідельний тягач SITRAK C7H 6x4 TRACTOR за 2,56 млн грн (з ПДВ);
  • 7 самоскидів SITRAK C5H 6х4 DUMPER по 1,78 млн грн (без ПДВ), загалом їх вартість із ПДВ складе 14,96 млн грн;
  • 1 напівпричіп ВАРЗ-НВП 3809 за 1,1 млн грн (з ПДВ);
  • 5 причепів ВАРЗ-ПМ 1307 по 0,47 млн грн (без ПДВ), загалом їх вартість із ПДВ складе 2,82 млн грн.

Загальна вартість контрактів перевищує 20 мільйонів гривень.Нагадаємо, що Державна спеціальна служба транспорту була створена у 2004 році на базі Залізничних військ Збройних Сил України та підпорядкована Міністерству транспорту та зв'язку. У 2014 році в структурі Міністерства інфраструктури було утворено Державну службу України з безпеки на транспорті, якій підпорядковано Державну спеціальну службу транспорту.

Від січня 2018 року Державна спеціальна служба транспорту України, входить до системи Міністерства оборони України. Вона є спеціалізованим військовим формуванням, має окремий статус та не входить до складу Збройних Сил України.

Загальна чисельність ДССТУ становить 5000 осіб, у тому числі 4600 військових. Служба складається з органу управління, бригад, полків, окремих батальйонів, підрозділів охорони, органів забезпечення, навчального центру, а також закладів, підприємств та установ.