Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 25 вересня 2021 р.

Екскомандувач Повітряних Сил подав до суду на Зеленського

Екскомандувач Повітряних Сил подав до суду на Зеленського

Екскомандувач Повітряних Сил, генерал-полковник Сергій Дроздов подав до суду на Президента України Володимира Зеленського. Генерал оскаржує своє звільнення з посади.

Верховний суд 15 вересня прийняв позов Дроздова до розгляду, повідомляє РБК-Україна.

Сергія Дроздова звільнили з посади командувача указом президента №344/2021 від 9 серпня 2021 року. Новим командувачем Повітряних Сил став генерал-майор Микола Олещук.

Дроздов є фігурантом справи про катастрофу літака Ан-26 з курсантами Харківського університету повітряних сил, його звинувачують у недбалому ставленні до військової служби.

У поданому до Верховного Суду позові генерал-полковник просить визнати протиправним та нечинним Указ Президента України №344/2021 від 09.08.2021 року та поновити його на посаді.

«На думку позивача, оскаржуваний указ є протиправним та нечинним, оскільки прийнятий з порушенням вимог чинного законодавства України, а саме – за відсутності механізму та способу реалізації Президентом України своїх повноважень, передбачених статтею 117 Конституції України, в частині вирішення питання щодо звільнення командувача Повітряних Сил, а також не містить жодної підстави для звільнення позивача із займаної посади», – йдеться в ухвалі Cудді Вікторії Мацедонської щодо відкриття провадження у справі.

Доповнення: Цікаво що один з наших читачів, у групі в Telegram, звернув увагу, що згадна стаття 117 не має відношення до повноважень президента, а стосується Кабінету Міністрів.

«Сьогодні не існує процедури звільнення командувача Повітряних Сил. Цей порядок не затверджений, тобто у держави немає ніяких підстав для прийняття рішення про звільнення командувача ПС», – пояснив адвокат екскомандувача Ростислав Кравець.

Справу розглядатимуть в порядку спрощеного позовного провадження колегією суддів у складі п`яти суддів. Розгляд справи призначено на 13:00 7 жовтня 2021 року.