У ЗСУ змінять порядок присвоєння військових звань

У ЗСУ змінять порядок присвоєння військових звань

У Збройних Силах України буде докорінно змінений порядок присвоєння військових звань, а також понизять штатно-посадові категорії (ШПК) для офіцерських посад.

Одна з цілей Концепції військової кадрової політики Міноборони на період до 2025 року, яку 14 вересня затвердив міністр оборони, передбачає створення ефективної, побудованої за принципами НАТО системи управління кар'єрою військовослужбовців за військовим званням.

Зокрема передбачається запровадження прозорого і доброчесного підбору, розстановки, присвоєння чергових військових звань та призначення на посади військовослужбовців.

В ході реформи планується понизити штатно-посадові категорії офіцерських посад (наприклад посада з ШПК «капітан» може стати «старлєйською»). Буде введено новий порядок присвоєння військових звань із запровадженням мінімального і максимального строку вислуги у званні (наприклад у званні «старший лейтенант» можна буде служити не менше 3 та не більше 10 років). Присвоювати звання будуть спеціально створені рейтингові комісії.

Планується переглянути граничний вік для військової служби та перебування у запасі. Проте не зазначено в який бік (зменшення чи збільшення). Нагадаємо, що у мирний час граничний вік служби для солдатів, молодшого сержантського складу та молодших офіцерів – 45 років, для старшого сержантського складу – 50 років, вищих сержантів та старших офіцерів – 55 років, вищих офіцерів (генералів) – 60 років. Водночас, зараз, у зв'язку із дією особливого періоду, граничний вік служби для всіх дорівнює граничному віку перебування в запасі – 60 років.

Зауважимо, що на початок російської агресії у 2014 році граничний вік перебування у запасі складав усього 40 років. При цьому граничний вік служби – 45 і більше років, відповідно до категорій. Тому люди після 40 років виключалися з військового обліку. Проте після нападу Росії, цю планку підняли до 50, а згодом і до 60 років, що значно збільшило мобілізаційний ресурс.Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, продовольчого, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців»