Командирів штрафуватимуть за не виконання розпорядку дня

Командирів штрафуватимуть за не виконання розпорядку дня

Не дотримання у частинах розпорядку дня та залучення військовослужбовців до господарських робіт – серед основних причин чому з української армії звільняються військовослужбовці.

Змінити ситуацію має нова кадрова політика передбачена Концепцією військової кадрової політики Міноборони України на період до 2025 року, затверджена міністром 14 вересня.

Зокрема передбачається запровадити дисциплінарну та адміністративну відповідальність командирів і начальників за невиконання регламенту службового часу визначеного розпорядком дня, а також безпідставне залучення військовослужбовців до виконання службових обов'язків у вихідні та святкові дні.

Також мають розробити та впровадити оновлені принципи і підходи щодо взаємовідносин між військовослужбовцями та командирами.

Нагадаємо, що у 2019 році Міноборони вже намагалося врегулювати надання військовим відпочинку за виконання обов'язків у вихідні, святкові та неробочі дні – тоді результатом цієї роботи стало... заведення ще одного журналу обліку.

Як ми вже писали, за останні п'ять років із ЗСУ звільнилось близько 127 тисяч солдатів, сержантів та офіцерів. При цьому переважна кількість звільнених – близько 87 тисяч (69%), не виявили бажання укладати наступний контракт та звільнилися після закінчення контракту.

Основними причинами відтоку кадрів у Міноборони вважають (саме у такому порядку): низький рівень патріотичного виховання та військово-професійної орієнтації громадян, відсутність потужної реклами військової служби на рівні держави, наявну систему управління кар'єрою та підготовки, не конкурентний на ринку рівень грошового забезпечення, що не відповідає вимогам сьогодення, відсутність житла, компенсація за піднайом не покриває його реальної вартості, не дотримання командирами розпорядку дня та залучення військовослужбовців до господарських робіт, значна частина пільг і соціальних гарантій мають декларативний характер.Посилання на повні тексти нормативних документів з питань грошового, речового, продовольчого, житлового та соціального забезпечення можна знайти на сторінці сайту «Норми забезпечення військовослужбовців»