Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 28 вересня 2021 р.

Зеленський привів положення про проходження військової служби у відповідність до закону

Всі українські військові звання переведено на коди НАТО

Запроваджені у 2019 році десятирічні контракти для пілотів та введені у 2020 році нові військові звання тепер враховані у Положенні про проходження військової служби, також у два-три рази збільшені строки вислуги у сержантських званнях.

Відповідний указ №483/2021 президент підписав 27 вересня 2021 року.

Указом також внесені до Положення і деякі інші новели, що були введенні у зв'язку з внесенням змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» у 2019 та 2020 роках. Зокрема що стосується призупинення військової служби для дезертирів та реформи військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Крім того, документом зменшений з 2 до 1 року строк служби у військовому званні «молодший лейтенант», а для льотчиків у званні «лейтенант». Та у два-три рази збільшений термін служби у сержантських званнях: у званні «молодший сержант» – з 6 місяців до року, «сержант» – з 1 року до 2, для інших сержантських звань – з 1 до 3 років. Строк вислуги у військовому званні головного майстер-сержанта (головного майстер-старшини) не встановлюється.

Водночас строк вислуги у всіх сержантських званнях для військовослужбовців строкової служби та курсантів встановлюється шість місяців.

Для офіцерів тепер первинним є звання молодшого лейтенанта (раніше лейтенанта, а в окремих випадках – молодшого лейтенанта), а для рядового складу – рекрута. Водночас тим хто призивається на cтрокову, або взагалі не служив та зарахований до запасу, у військкоматах (тепер терцентрах) й надалі будуть присвоювати відразу звання солдата, минаючи рекрута. Рекрутами ж будуть громадяни, які підписують контракт, до прийняття ними присяги.