Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

пʼятниця, 10 вересня 2021 р.

Шмигаль заявив, що ніяких боргів перед військовими немає

Шмигаль заявив, що ніяких боргів перед військовими немає

Попри те, що Міністерство оборони визнало наявність заборгованості щодо обов’язкових виплат військовим, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що боргів по виплатах перед військовими немає і бути не може, а бюджету ЗСУ цілком достатньо.

Нагадаємо, що заборгованість Міноборони з обов'язкових виплат військовим, станом на серпень, становила близько 1,5 млрд грн. При цьому влітку військовим повністю зупинили виплати на оздоровлення. А у військових частинах на фронті фіксуються затримки «бойових» виплат. Все негативно впливає на морально-психологічний стан військових колективів.

Сьогодні, Міноборони поширило заяву, що одноразові обов’язкові виплати військовослужбовцям ЗСУ будуть здійснені після збільшення у Держбюджеті видатків Міноборони. У відомстві повідомили, що проблеми виникли через те, що прийнятий Держбюджет на 2021 рік, не врахував додаткову потребу Міноборони у 5,7 млрд, на одноразові обов’язкові види виплат, винагороду «за створення безпечних умов виконання бойових завдань в ООС» та інші додаткові виплати передбачені законодавством.

Водночас Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сьогодні ж, 10 вересня, у Верховній Раді, під час години запитань до уряду, у відповідь на запитання народної депутатки Соломії Бобровської (на відео з 17 хвилини), заперечив наявність боргів перед військовими.

«Стосовно заборгованостей по армії. У нас бюджету, спланованого на утримання Збройних Сил України на це рік, абсолютно достатньо. Заборгованостей на сьогоднішній день перед військовими по обов'язкових виплатах в нас немає і бути не може. Звичайно, що по необхідних змінах до бюджету, якщо такі будуть, коли буде мінятись ситуація, а вона може змінюватися, бо таким є життя, відповідні зміни будуть подаватися на розгляд профільних комітетів та парламенту», – заявив він трибуни парламенту.

Також Денис Шмигаль зазначив, що міністр оборони Андрій Таран відповідає займаній посаді: «Він на своєму місці, абсолютно професійна людина, професійний військовий, який користується повагою в армії».

Зауважимо, що насправді це не відповідає дійсності. Борги є і це об'єктивна реальність.

Достатньо поспілкуватися із військовими щодо стану виплат, наприклад «оздоровчих» (допомога на оздоровлення, яка як правило виплачується під час вибуття у відпустку) чи інших вище згаданих одноразових виплат та додаткових винагород в ООС.