Фонд «Повернись живим» профінансував створення комплексу з альпіністської підготовки у спецпідрозділі

Фонд Повернись живим профінансував створення комплексу з альпіністської підготовки у спецпідрозділі

Благодійний фонд «Повернись живим» забезпечив навчальний клас одного з підрозділів спецпризначення комплексом зі спеціальної альпіністської підготовки.

Це перший подібний комплекс в підрозділах Збройних Сил та силових структурах України загалом. Він був розроблений інструктором з альпіністської підготовки спецпідрозділу у співпраці з професійними військовими та цивільними альпіністами. Цьому передувала дворічна робота з вивчення потреб військових, аналіз наявної матеріально-технічної бази української армії, формулювання вимог до комплексу та його розробка, повідомляє команда організації.

«Щоб підготувати військовослужбовця-спецпризначенця, який на базовому рівні володітиме мінімальним набором навичок зі спеціальної альпіністської підготовки потрібно пів року інтенсивного навчання. В середньому ж підготовка по моєму курсу триває 3-4 роки. Програма курсу зосереджена саме на практичному відпрацюванні отриманих знань. Ми навчаємо за принципом: «розказав–показав–відпрацював». Однак, до цього моменту, забезпечити повноцінне засвоєння отриманих знань можна було виключно підручними засобами або на тренувальних вежах в кінці курсу, які мають висоту 3-6 поверхового будинку. Це створювало додатковий ризик для життя та здоров'я військовослужбовців, адже у нашій справі кожна помилка може стати фатальною», – розповів інструктор-розробник комплексу.

Фонд Повернись живим профінансував створення комплексу з альпіністської підготовки у спецпідрозділі

Військовий відділ фонду «Повернись живим» оперативно опрацював запит спецпризначенців та завдяки пожертвам благодійників профінансував виготовлення та встановлення комплексу у навчальному класі з військового альпінізму. Загальна вартість реалізації проєкту склала близько 100 тисяч гривень.

«Цей комплекс дає можливість нам відпрацьовувати весь спектр вправ та навичок, необхідних для використання альпіністського спорядження як в гірській, так і в урбанізованій місцевості за будь-яких погодних умов перед тим, як застосовувати їх на тренувальних вежах чи в бою. На ньому можуть засвоїти всі необхідні елементи одразу 6 військовослужбовців, що значно підвищує ефективність підготовки учасників курсу», – каже розробник комплексу.

Фонд Повернись живим профінансував створення комплексу з альпіністської підготовки у спецпідрозділі

Комплекс поділений на дві частини: «міську» та «гірську». У першій можна відпрацювати використання альпіністського спорядження з даху будівлі, з балкона чи вікна, застосовуючи при цьому різні методи, місця та способи кріплення мотузки. Конструкція трансформується в залежності від завдання. Друга частина комплексу імітує подолання гірських перешкод, дає можливість прокладати шлях підйому для побратимів, відпрацювати процес їх «страхування», підйому по мотузці, навички скелелазіння та організацію точок кріплення на різних поверхнях. Окремі елементи комплексу можна змінювати під потреби програми та завдань підрозділу.

Повідомляється, що станом на сьогодні це перший подібний комплекс, облаштований у навчальному класі. В інших підрозділах представлені окремі елементи для відпрацювання програми курсу, але в такому компактному варіанті й з таким функціоналом їх ніде немає.