Уряд утворив міжвідомчу робочу групу з питань грошового та пенсійного забезпечення військових

грошове забезпечення

На засіданні Уряду, що відбулось 10 листопада, утворили Міжвідомчу робочу групу з питань грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців і деяких інших осіб.

Рішення затверджено постановою, яка підготовлена на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 16 липня 2021 року № 34373/1/1-21, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Повідомляється, що Міжвідомчу робочу групу утворено для вирішення проблемних питань, пов’язаних із грошовим забезпеченням осіб, які проходять службу, та пенсійним забезпеченням осіб, пенсії яким призначено за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Головою групи призначено віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірину Верещук.

Основні завдання міжвідомчої робочої групи:

  • визначення шляхів, механізмів і способів вирішення проблемних питань, пов’язаних із грошовим забезпеченням осіб, які проходять службу / військову службу, та пенсійним забезпеченням осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб;
  • підготовка пропозицій щодо удосконалення нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб, які проходять службу/ військову службу, та пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

Зауважимо, що у вересні Ірина Верещук заявила, що наступного року можуть підвищити грошове забезпечення військових середньому на 60%. Проте дуже швидко з'ясувалось, що виділений бюджет взагалі не дозволяє збільшувати розмір грошового забезпечення.Нагадаємо, що 8 жовтня міністр оборони Андрій Таран заявив, що запланований бюджет Міноборони на 2022 рік не дозволяє підвищувати грошове забезпечення військовим наступного року, якщо його не збільшити. Адже запланованих 131 млрд грн на 2022 рік, вистачить лише щоб платити військовим на рівні 2019-2020 років без боргів (що мають місце цього року).

За його словами, Міноборони на грошове забезпечення просило 93,0 млрд гривень, що на 39,8 млрд гривень більше ніж у 2021 році. Виділення такої суми дозволило б підвищити розміри грошового забезпечення. Проте в проєкті Держбюджету на 2022 рік на грошове забезпечення виділили лише 62,5 млрд, що лише на 8,9 млрд, або на 11,7%, більше ніж у цьому році.

20 вересня і 13 жовтня президент підписав два укази що стосуються виплат військовим. Першим він доручив уряду підвищити у 2022 році грошове забезпечення військовослужбовців та поліцейських. Згідно з указом від 13 жовтня, уряд має до 31 грудня подати до Верховної Ради законопроєкт щодо удосконалення системи грошового забезпечення з урахуванням досвіду провідних іноземних держав.

20 жовтня Рада прийняла за основу, а 2 листопада у цілому, постанову № 6000-П, згідно з якою Уряд має доопрацювати Держбюджет-2022 для збільшення грошового забезпечення.У серпні Ukrainian Military Pages писали, що Збройні Сили України стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці – грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні складає лише 73%.

Останній раз грошове забезпечення у Збройних Силах України підвищували ще у 2019 році, під час президентства Петра Порошенка. Зокрема наприкінці грудня 2018 року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про підвищення грошового забезпечення з 1 січня 2019 року.