Чисельність тероборони складе понад 130 тисяч бійців

ЗСУ

За штатом воєнного часу чисельність Сил тероборони складатиме понад 130 тис. осіб, крім того, до тероборони будуть залучені добровольчі формування територіальних громад.

Про це повідомляє Міністерство оборони України де відбулась нарада щодо практичних аспектів розгортання системи територіальної оборони.

У заході під головуванням міністра оборони Олексія Резнікова, взяли участь Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужнмй, його заступник, генерал-лейтенант Євген Мойсюк, командувач Сил ТрО бригадний генерал Юрій Галушкін та інші.

Зазначається, що наразі у складі Сил ТрО ЗСУ триває переформування за новими штатами 25 бригад, які були створені у 2018 році. Бригади складатимуться з понад 150 батальйонів (один батальйон на район). Постійна чисельність Сил ТрО у мирний час складатиме 10 тисяч військовослужбовців за контрактом. У разі загрози, за рахунок призову (мобілізації) резервістів та військовозобов'язаних підрозділи ТрО нараховуватимуть понад 130 тисяч осіб.

тероборона Фото пресслужби 130-го батальйону територіальної оборони міста Києва

«Розгортання системи ТрО відбуватиметься у три етапи. На першому етапі бригади і батальйони Сил ТрО розгортатимуться по штату мирного часу. Це відбувається просто зараз. У кожному батальйоні формується кістяк з військовослужбовців ЗСУ. Їх завданням є командування, навчання та злагодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві ТрО і захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон нараховуватиме до 600 осіб. Формування резерву ТрО по штатах особливого періоду – це другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечені відповідні умови. За тими, хто укладе контракт і служитиме у резерві ТрО, буде закріплено зброю. Вона буде видаватися на час навчань, або у разі виникнення визначених ситуацій», – зазначив Олексій Резніков.

Михайло Коваль
Фото пресслужби 130-го батальйону територіальної оборони міста Києва

За інформацією командувача Сил ТрО, станом на 17 січня визначено 86% місць дислокації підрозділів по всій Україні. У прикордонних регіонах бригади ТрО з початку січня набули 70% спроможності мирного часу. Темпи розгортання військового компоненту ТрО пришвидшуються.

Перед укладанням контракту на службу у резерві ТРО кандидати мають пройти медичний огляд, а особи старші 40 років – військово-лікарську комісію [у госпіталях Міноборони]. Адже резерв територіальної оборони проходитиме інтенсивну підготовку.

«Ми скоординуємо роботу по цьому напрямку з колегами з Міністерства охорони здоров'я. Також ми взаємодіємо з колегами з Служби безпеки України. Адже доступ до зброї повинні отримати лише ті, хто під керівництвом командування і спільно із земляками дбатиме про захист свого дому та інтереси України. Не раджу навіть намагатися вступати до лав тероборони тим, хто має якісь інші цілі», – зазначив міністр оборони Олексій Резніков.

Повідомляється, що на даний момент Міністерство оборони розпочинає системний діалог з органами місцевої влади та самоврядування щодо забезпечення Сил територіальної оборони необхідними ресурсами.

«Є завдання ремонту і облаштування місць дислокації, забезпечення усіх комунікацій, створення режимно-секретних об’єктів та приміщень для зберігання зброї і боєприпасів тощо. Є потреби у транспорті. Тут ми розраховуємо на участь місцевих органів влади та самоврядування. За дорученням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля і за модерації міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова ми вже обговорили ці питання на селекторній нараді з головами обласних державних адміністрацій. Міноборони підготувало відповідні листи з переліком потреб, які мають Сили ТРО у регіонах, а також з уніфікованими вимогами до локацій, де будуть розміщуватися бригади і батальйони», – підкреслив міністр.

тероборона Фото пресслужби 130-го батальйону територіальної оборони міста Києва

Найближчим часом оборонне відомство організує навчання і злагодження за участі керівників органів місцевої влади і самоврядування. Першими планується залучити міських голів обласних центрів.

«Після формування штату мирного часу та резерву для особливого періоду на третьому етапі розгортання буде розглядатися питання створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ). Рішення про створення ДФТГ за поданням командувача Сил ТрО прийматиме Головнокомандувач ЗСУ. Підкреслюю – це буде третій етап. Учасники цих формувань з власною мисливською зброєю за потреби можуть залучатися до патрулювання, охорони об’єктів. Мусимо жорстко витримати цю логіку: спочатку ядро, каркас з військовослужбовців – потім набір резерву ТрО з укладанням контрактів – тільки після цього може йтися про добровольчі формування, потребу і кількість яких визначатиме командування Сил ТрО. Вони діятимуть за єдиним задумом. Це зробить систему ефективною і керованою», - розповів Міністр оборони.

тероборона Фото пресслужби 130-го батальйону територіальної оборони міста Києва

Нагадаємо, що як писали Ukrainian Military Pages, для того, щоб запрацювала оновлена тероборона та рух опору, згідно з Законом «Про основи національного спротиву», мають бути підготовлені близько 20 різних нормативно-правових актів.

Президент України вже затвердив Доктрину територіальної оборони, а Кабінет Міністрів України типове положення про штаб тероборони та порядок проведення загальновійськової підготовки громадян до національного спротиву.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»