Асфальтні закупівлі вже у 10 разів більші, ніж військові

Асфальтні закупівлі вже у 10 разів більші, ніж військові

Влада заспокоює українців – «Путін вже багато років біля воріт, і за останній місяць нічого не змінилося, тому варто не розганяти паніку та посилювати свою обороноздатність». Але чи сама влада приділяє належну увагу обороноздатності чи є інші пріоритети?

Сайт «Наші гроші» перевірив у «Прозорро», що у нас з підсиленням обороноздатності.

Журналісти зробили вибірку з 2017 року, коли вже всі державні замовники перейшли до «Прозорро» (військові в порядку експерименту туди перейшли майже на рік раніше від Укравтодору).

За цей період Міністерство оборони провело закупівлі обмундирування, харчів, палива, ремонту техніки тощо на 63 млрд грн. Ще 84 мільярди гривень у ці роки було закладено у бюджет на Державне оборонне замовлення – на військову техніку, зброю і боєприпаси, закупівлі яких засекречені та проводяться не через систему «Прозорро». Тобто загалом на військові потреби за ці п’ять років провели закупівлі на 147 млрд грн.

Укравтодорівські служби провели тендери на ремонти доріг у цей же період на 635 млрд грн. При цьому найбільший розрив почався зі стартом «Великого будівництва» Володимира Зеленського. У 2021 році на асфальтування протендерили у 10(!) разів більше, ніж на матеріальне забезпечення армії воюючої країни.

Асфальтні закупівлі вже у 10 разів більші, ніж військові

Зменшення уваги нової влади до армії очевидно навіть у дрібницях. Наприклад. Журналісти виокремили замовлення Міноборони всього того, що на солдата можна вдягнути – білизна, уніформа, шоломи, берці, сумки тощо:

Асфальтні закупівлі вже у 10 разів більші, ніж військові

Варто зазначити, що все більша частка будівництва доріг робиться на позичені і в Україні, і за кордоном гроші. Торік виплати по кредитах міжнародним банкам та по ОВДП склали рекордні 15 млрд грн. Так що, коли наступники захочуть змінити тенденцію фінансування армії, то цілком може виявитись, що вже не буде з чого.

Юрій Ніколов, Олекса Шалайський, «Наші гроші»Нагадаємо, що вчора у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт № 6542, яким пропонується виділити на оборону додатково 50 млрд грн, при цьому 27 млрд пропонується забрати саме з бюджету на розбудову автодоріг у рамках «Великого будівництва».

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»