Військові вимагають збільшення грошового забезпечення

Міноборони заборгувало військовим 1,5 млрд грн

На президентському сайті 11 січня зареєстрували вже другу петицію з вимогою збільшити з 1 січня 2022 року грошове забезпечення військових Збройних Сил України, яке в останнє підвищували ще за президенства Петра Порошенка.

Петицію №22/132306-еп зареєструвала Олена Розвадовська.

Вимагаємо від Вас невідкладно ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо затвердження проєкту закону про внесення змін до закону про Державний бюджет України щодо збільшення бюджету для Міністерства оборони України у частині грошового забезпечення військовослужбовців починаючи з 01 січня 2022 року і до кінця бюджетного року.

Невідкладно підписати даний Закон після прийняття його Верховною Радою. Володимире Олександровичу, як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України Ви маєте розуміти, як важливо підтримувати військових у такий важкий для нашої держави час. Військовослужбовці, які захищають нашу державу від вторгнення ворожої армії, мають мати відповідне грошове забезпечення і не думати про те, як їх сім’я має виживати на ті, кошти, які закладені на виплату заробітної плати на 2022 рік.

Належне забезпечення військовослужбовців, в тому числі фінансове є запорукою національної безпеки України, адже єдине, про що буде думати військовий – захист держави України.

Нагадаємо, що подібну петицію №22/131480-еп 10 січня зареєстрував Стефан Слодзік. Лише за один неповний день вона набрала майже 7000 голосів з 25 000 необхідних для її розгляду.

Зауважимо, що за дорученням президента з 1 лютого буде підвищено розмір грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії, Держприкордонслужби, рятувальників та поліцейських. Тоді як військовослужбовцям ЗСУ підвищення доведеться чекати до 2023 року. Адже попри обіцянки підвищити виплати у на 2022 році, Президент 30 грудня підписав указ, який передбачає незначне підвищення лише за рік – з 1 січня 2023 року.

Водночас Збройні Сили України стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці – грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні складає лише 73%.

Востаннє його підвищували три роки тому, зокрема наприкінці грудня 2018 року міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про підвищення грошового забезпечення з 1 січня 2019 року.

Крім того, з 2020 року відчутно (до 20 разів) зменшили розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань – якщо раніше він дорівнював місячному грошовому забезпеченню (від 10 500 грн), то у 2020-2021 роках – лише окладу за званням (530-1500 грн).

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»