У Верховній Раді погодили перекидання бригад тероборони на фронт у разі крайньої потреби

У Раді погодили перекидання бригад тероборони на форонт у разі крайної потреби

Комітет з нацбезпеки та оборони підтримав зміни до закону про основи нацспротиву, які дозволять використовувати частини територіальної оборони у районах ведення бойових дій.

Законопроєкт № 6521, що був зареєстрований 17 січня 2022 року, представив секретар комітету Роман Костенко, пише АрміяInform.

— Важливо, щоб у разі крайньої потреби у військового командування була можливість на окремих напрямках підсилити Збройні Сили України підрозділами територіальної оборони. Зміни важливі, адже вони дають не лише уточнити закон, а й посилити нашу обороноздатність», – зазначив він.

Члени комітету підтримали законопроєкт одноголосно.

Нагадаємо, що чинними нормами Закону України «Про основи національного спротиву» (стаття 20) частини територіальної оборони можуть виконувати свої завдання виключно поза районами ведення воєнних (бойових) дій.

Основні завдання тероборони, які вона має виконувати у тилових районах (поза зоною веденння бойових дій) – охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій (перелік яких затверджено урядом), боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, забезпечення умов для оперативного розгортання військ або їх перегрупування, участь у забезпеченні громадського порядку та підтриманні заходів режиму воєнного стану.

Крім того, у першому ж завданні тероборони (стаття 3) визначається, що реагування та вжиття заходів щодо оборони території та захисту населення на визначеній місцевості територіальна оборона здійснює лише до моменту розгортання на цій території угруповання військ або об’єднаних сил, призначених для ведення бойових дій з відсічі збройної агресії проти України.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»