З Литви прибули літаки зі «Стінгерами»

З Литви прибули літаки зі Стінгерами

До Борисполя прибув другий за два дні військово-транспортний літак Boeing C-17A Globemaster III з литовської авіабази «Шяуляй», який доставив в Україну ПЗРК «Стінгер».

Для перевезень задіяні літаки багатонаціональної програми повітряних перевезень Strategic Airlift Capability (SAC), що має у своєму розпорядженні три Boeing C-17 Globemaster III. Ці літаки базують в Угорщині мають угорську реєстрацію та розпізнавальні знаки ВПС Угорщини.

Якщо про перший літак, з реєстраційним номером 08-0002, спочатку нічого не офіційно повідомлялось, то прибуття другого «угорського» Боїнга (№08-0001) вже висвітлюється Міністерством національної оборони Литовської Республіки.

Зокрема в литовському оборонному відомстві повідомили, що 13 лютого з авіабази «Шяуляй» було відправлено вантаж для української армії. До Києва перевезли переносні зенітно-ракетні комплекси «Стінгер» та бронежилети.

З Литви прибули літаки зі Стінгерами
Фото: МНО Литовської Республіки

«Безпека України – це і наша безпека. Беручи до уваги зростаючий військовий тиск Росії в Україні та навколо неї, ми надаємо додаткову підтримку, яка зміцнить військовий потенціал та здатність України захищати свою територію та населення у разі можливої російської агресії», – сказав міністр національної оборони Арвідас Анушаускас.

Вже після прибуття другого літака, міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що 12-13 лютого до України доправлялась військова допомога від Литви:

12-13 лютого до України доправлялась військова допомога від Литви. До Києва прибули ПЗРК Stinger та інша військова амуніція. Дякую Уряду Литви, всьому литовському народу та особисто великому другу України Міністру національної оборони Литовської Республіки Арвідасу Анушаускасу за допомогу! Українсько-литовські відносини дуже тісні і тривають багато століть. Сучасна історія твориться так само спільно і по-родинному. Я ціную нашу багатовікову дружбу та міцну підтримку один одного!

З Литви прибули літаки зі Стінгерами
Фото: Олексій Резніков / Facebook

Фото ПЗРК також оприлюднив на своїй сторінці у Facebook Генеральний штаб ЗС України.

У Борисполі сіли ще два літаки з американською зброєю
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / Facebook

У литовському відомстві наголосили, що передача ПЗРК Stinger, відбулась після того, як уряд США схвалив передачу обладнання, виробленого в США, до третьої країни. Також американці надали дозвіл на передачу «Стінгерів» від Латвії та ПТРК Javelin від Естонії.

Зауважимо, що 11 лютого зі столиці Латвії – Риги до Львова здійснив рейс канадський транспортник CC-17. Прибуття цього літака та його вантаж теж офіційно не висвітлювалися.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»