Зеленський змусив Генштаб скасувати порядок надання дозволів на пересування військовозобов'язаних

Зеленський змусив Генштаб скасувати порядок надання дозволів на пересування військовозобов'язаних

Після суспільного резонансу Генштаб скасував Порядок видачі дозволів військовозобов'язаним на виїзд за межі місця проживання, і відправив його на доопрацювання.

Рішення було прийняте після засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, яке відбулось під головуванням Президента України Володимира Зеленського, який вчора пообіцяв «розібратися з цим питанням».

Скасування документа прокоментував Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний:

Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави.

Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання.

Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави.

Зауважимо, що як і раніше, пункт 16 частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» забороняє громадянам, які перебувають на військовому обліку змінювати місце проживання (місце перебування) без дозволу начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військового комісара).

Також у воєнний час, згідно з частиною 4 статті 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Таку ж заборону на час проведення мобілізації передбачає стаття 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».Нагадаємо, що у зв'язку з нападом російської федерації, в Україні з 24 лютого 2022 року діє правовий режим воєнного стану, а також триває загальна мобілізація військовозобов'язаних (резервістів) та транспортних засобів. Основний набір наразі здійснюється з-поміж осіб, які раніше не проходили військової служби — їх відправляють у навчальні центри для отримання військової спеціальності та надалі розподіляють по військових частинах.

Варто зазначити, що перед війною у схожу ситуацію потрапило і Міністерство оборони, яке під тиском суспільного резонансу та за дорученням президента було вимушене змінити наказ «про гендерну рівність» щодо військового обліку. Наказ Міноборони №313, який на момент набуття чинності 17 грудня 2021 року передбачав постановку на облік жінок дуже широкого спектра спеціальностей, в результаті у березні 2022 року скоротився у десять разів, а постановка на облік відтермінована до жовтня 2022 року.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»