Вся західна зброя під надійним контролем

Вся західна зброя під надійним контролем

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки наводить вісім аргументів, чому зброя, отримана від західних партнерів, в Україні справді під надійним контролем і належно застосовується, а всі алярмістські повідомлення — шкідливі та безпідставні.

1. Достовірна інформація про використання наданої Україні зброї та військової техніки є – нею володіють відповідальні урядові структури України та держав-партнерів.

2. Організацією логістики військової допомоги Україні, комунікацією між військовими країн-партнерів та моніторингом займається Контрольний центр на базі Європейського командування Збройних сил США (EUCOM Control Center of Ukraine, ECCU), що знаходиться у Штутгарті. У Центрі, який був створений за результатами зустрічі міністрів оборони 42 країн у Рамштайні, працюють представники України і 15-ти держав-донорів.

3. Представники всіх країн-партнерів офіційно запрошені в Україну для здійснення моніторингу використання озброєнь. З кожним партнером узгоджується комфортний для сторін формат співпраці.

4. Провідні партнери визначили спеціальних відповідальних за контролем над використанням озброєння. У серпні в посольстві США в Києві почав працювати аташе з питань армії та оборони Гаррік Гармон (Garrick M. Harmon). Він відповідає у тому числі за моніторинг використання військової допомоги. У день прибуття до Києва аташе провів зустріч із міністром оборони України Олексієм Резніковим. До призначення в Україну бригадний генерал Гармон керував U.S. Army Security Assistance Command (USASAC) — агенцією, що відповідає за програми міжнародної військової допомоги та постачання озброєнь.

5. В Україні запроваджують систему НАТО з керування військовою логістикою LOGFAS. Україна вестиме облік озброєнь, техніки та військового спорядження, так само як це роблять у США.

6. Інформація, яка може бути використана ворогом на шкоду обороні України, є державною таємницею. Це також стосується окремих аспектів про обсяги, розміщення та особливості застосування західної зброї. Така чутлива інформація не буде передаватись у ЗМІ чи будь-яким громадським організаціям, навіть із міжнародною пропискою.

7. На прохання країн-партнерів розголошується не вся інформація. Деякі партнери, керуючись власними національними інтересами, наполягають, щоб українська сторона не оголошувала про обсяги і номенклатуру наданої ними Києву допомоги.

8. Білий дім, Міністерство оборони США, уряди європейських країн, що постачають Україні озброєння, не озвучували публічних претензій до України та не висловлювали сумнівів щодо ефективності його використання.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»