Понад 45 тис. українців отримали інвалідність у 2022 році

інвалідність

За перші 10 місяців війни, з лютого по грудень 2022 року, інвалідність одержали понад 45 тисяч українців, що в 3,5 раза більше, ніж у довоєнному 2021 році.

«У довоєнний рік інвалідність отримали 13 тисяч осіб. За перші 10 місяців війни у 2022 році, за офіційною і не дуже адекватною статистикою, інвалідність отримали понад 45 тисяч українців», — цитує слова голови Нацасамблеї людей з інвалідністю Валерія Сушкевича пресслужба Конфедерації роботодавців України, пише Інтерфакс-Україна..

На його думку, реальна кількість людей, які отримали інвалідність минулого року, набагато більша, тому що оформити цей статус під час війни важко. Сушкевич вважає, що «інвалідизація» населення України за останні 16 місяців має дуже високі темпи і стає критично проблемною для суспільства. За оцінками Конфедерації, активними учасниками ринку праці можуть стати 0,8-1 млн осіб з інвалідністю.

Як уточнила експертка Конфедерації Олена Степаненко, близько 70-80% людей з інвалідністю здатні повноцінно працювати нарівні з іншими, бо більшість не мають жодних зовнішніх ознак інвалідності, при цьому в 53% випадків вони можуть працювати на звичайному робочому місці.Президент Конфедерації Олексій Мірошниченко повідомив, що у вересні має вийти посібник для роботодавців із працевлаштування людей з інвалідністю, який, за його словами, стане першим довідником, що охоплює всі аспекти залучення на ринок праці людей з інвалідністю.

У Конфедерації вважають, що кількість робочих місць для осіб з інвалідністю зросте, якщо зобов'язання з працевлаштування цієї категорії незайнятих людей візьмуть на себе роботодавці державної та комунальної форм власності.