Президент вже другий місяць блокує звільнення військових близькі родичі, яких загинули на війні

До зими чи кілька років — скільки триватиме війна в Україні?

Вже другий місяць, в порушення Конституції, Президент не підписує закон, що дає право звільнитись зі служби військовим близькі родичі, яких загинули або пропали безвісти на війні.

Відповідний законопроєкт № 8009 Верховна Рада схвалила ще 3 травня 2023 року. Восьмого травня закон, підписаний Головою Верховної Ради, був переданий на підпис Президенту, проте станом на 20 червня будь-яке президентське рішення стосовного нього відсутнє.

Згідно з 94 статтею Конституції, Президент зобов'язаний протягом п'ятнадцяти днів після отримання закону (тобто до 23 травня) або підписати його або ветувати (повернути зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради для повторного розгляду).

Нагадаємо, що за цим законом право на звільнення отримають військовослужбовці, які призвані за мобілізацією, або проходять військову службу за призовом, якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти в ООС або під час дії воєнного стану.

Варто зазначити, що стаття 94 Конституції визначає, що у разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом і має бути підписаний та офіційно оприлюднений.

Президент вже другий місяць блокує звільнення військових близькі родичі, яких загинули на війні