![ЗСУ](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgfDmd4DX8-Do-DA0hKobdYPOrTiqnMfPYBwmWu_Rl8rlDgXVUUjTbuENTWuxXVMQ1eQ4r7-2cRxfxrJX9Ov-45pVRNUWb9pNO2EwgUgK7kJU118kO8JgaLUgKZ60b4aBA0WiZlycOWISxLPfu_-ao64lKJIG1jG84sw0K2LOuGJqI2Rk8i6Nl_tE2o/s1600/0.webp)
З початку широкомасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ до лав Збройних Сил України було мобілізовано понад 11 тисяч жінок.
Про це повідомив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.
«З першого дня війни жінки нарівні з чоловіками стояли в чергах до територіальних центрів комплектування, щоб долучитися до захисту нашої Батьківщини. Вони обирали найнебезпечніші спеціальності, поповнюючи лави гранатометників, кулеметників, стрільців та снайперів, іноді маючи найнеочікуваніші бажання стати навідниками танків, бути у складі обслуги гармат та мінометів. Вчителі, викладачі та науковці, інженери, економісти, юристи, медичні працівники, домогосподарки, молоді мами, які перебували в декретних відпустках… Усіх їх об’єднує те, що вони — справжні українські жінки, які не змогли всидіти вдома, коли їхня Батьківщина кричала на весь світ про допомогу», — зазначив офіцер.
На теперішній час в Сухопутних військах ЗС України служить понад 16 тисяч жінок, в Повітряних Силах — понад 7 тисяч, у Військово-Морських Силах — близько 2 тисяч, в Десантно-штурмових військах — близько тисячі, в Силах територіальної оборони — понад 3 тисячі військовослужбовців-жінок.