Членів МСЕК та ВЛК можуть зобов'язати подавати декларації

влк

Декларації та фінансовий контроль для голів та лікарів МСЕК і ВЛК можуть ввести через непоодинокі випадки корупції та необґрунтованого встановлення групи інвалідності, для уникнення призову під час мобілізації.

Відповідний законопроєкт № 9228 поданий народним депутатом Антоном Яценком.

«Відсутність фінансового контролю щодо заступників керівників закладів охорони здоров’я, зокрема тих, які обіймають посади голів лікарсько-консультативних та медико-соціальних експертних комісій, а також членів таких комісій призводить до виникнення корупційної складової у діях зазначених осіб під час здійснення безпосередніх професійних обов’язків», — йдеться у пояснювальній записці.

Описана ситуація є неприйнятною в умовах дії правового режиму воєнного стану та потребує невідкладного прийняття відповідних законодавчих змін, наголошує автор законопроєкту.Проєктом закону пропонується поширити дію Закону України «Про запобігання корупції» на голів та членів лікарсько-консультативних (ЛКК) та медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), зокрема й в частині здійснення заходів фінансового контролю.

Головне науково-експертне управління Верховної Ради після розгляду проєкту зауважило, що ці норма необхідно поширити й на членів військово-лікарських комісій (ВЛК).

«Вказівка у законопроєкті на голів та членів лише ЛКК та МСЕК свідчить про непоширення дії відповідних положень Закону на голів та членів ВЛК та лікарсько-експертних комісій. При цьому актуальність законопроєкту у пояснювальній записці до нього обумовлюється, зокрема, тим, що в період дії воєнного стану трапляються непоодинокі випадки надання особами неправомірної вигоди керівникам та членам медико-соціальних експертних комісій з метою необґрунтованого встановлення групи інвалідності, що дозволяє уникнути призову на військову службу під час мобілізації. Однак цілком можна припустити, що аналогічні корупційні ризики виникають і при роботі, зокрема, військово-лікарських комісій», — йдеться у висновку.