Уряд унормував надання статусу УБД добровольцям

УБД

Кабмін визначив порядок надання статусу учасника бойових дій цивільним, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року самостійно або у складі добровольчих формувань захищали Україну.

Відповідні зміни 11 липня внесені до Постанови КМУ від 20.08.2014 р. № 413.

«Йдеться про тих, хто від початку агресії стали на захист України та не змогли оформитись офіційно у структури безпеки й оборони. Адже багато людей зі зброєю в руках боронили нашу країну й виганяли ворога», — наголосила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Лапутніа

Статус УБД добровольцям надаватиметься міжвідомчою комісією Мінветеранів.

Для цього необхідно надати документи, що підтверджують участь у бойових діях:

  • довідку, видану командиром (начальником) військової частини у взаємодії з якою особа сама або у складі добровольчого формування брала безпосередню участь у заходах із захисту України (додаток 6 до ПКМ№ 413);
  • або
  • нотаріально завірені свідчення не менше ніж трьох свідків (з-поміж військових, яким вже встановлений статус УБД, одним із яких є командир підрозділу, в зоні відповідальності якого перебувала особа або добровольче формування) про період безпосередньої участі у заходах із захисту України.


Особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво, що унеможливило подальше виконання ними бойових завдань (крім випадків необережного поводження зі зброєю, самокалічення) та не мають відповідної довідки, подають на розгляд комісії:

  • нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків (з-поміж військових, яким вже встановлений статус УБД) про період безпосередньої участі таких осіб в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;
  • медичні документи, що підтверджують отримання поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у здійсненні таких заходів.

Заяву й документи треба подавати (можна поштою) до Мінветеранів за адресою:
провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

Нагадаємо, раніше Уряд затвердив порядок надання цивільним особам статусів особи з інвалідністю внаслідок війни або члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України.