![143-й онтц Сил підтримки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9wOjLcd8Sid8zYLbwU0K2Sbe4gEUS9vUPEJSQ_o-SNdQHlQxFkh2c4qut52nfj7G9UrdcL444jsyNOGh5hLMgw8fQF1ZGuMXdQRslBWLs-8gamhOALAKuxjJ01hOcJmwTm_p2UmjZ4AsxL5RminfVjmtN_qhLSVQpHYR3bCsgyRZE3_MM5bNyEd2gozw/s1600/0.webp)
143-му об'єднаному навчально-тренувальному центру Сил підтримки Збройних Сил України присвоєне почесне найменування «Поділля».
Про це йдеться в Указі Президента України № 609/2023 від 29 вересня. Стрічка до Бойового Прапора з почесним найменуванням була вручена частині 1 жовтня під час проведення урочистих заходів до Дня захисників і захисниць України на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».
У нинішньому вигляді центр існує з осени 2020 року. Тоді 143-й центр розмінування (військова частина А2641) та 201-й навчальний центр Командування Сил підтримки (в/ч А1884) в результаті злиття утворили 143-й об’єднаний навчально-тренувальний центр Сил підтримки Збройних Сил України (в/ч А2641).
Центр готує військових фахівців за спеціальностями саперів, вогнеметників, водолазів-підривників, кінологів, служби РХБЗ, топогеодезичного і навігаційного забезпечення, крім того, у підпорядкуванні центру є 3 кафедри військової підготовки офіцерів запасу.
У 143-му центрі проходять вишкіл військовослужбовці Сухопутних військ, ССО, Сил підтримки, ВМС, Нацгвардії, ДСНС, СБУ. Підрозділ водолазної підготовки 143 онтц – єдиний заклад в Україні, який навчає водолазів усіх основних і додаткових спеціальностей (зокрема інженерних).