Українці на міжнародних навчаннях переймають досвід для протистояння російській агресії

Українці на міжнародних навчаннях переймають досвід для протистояння російській агресії

Україна відійшла від практики участі, переважно, у міжнародних військових навчаннях миротворчої тематики, і під час навчань докладає зусиль із підвищення бойових спроможності Збройних Сил, необхідних для відбиття російської агресії.

Про це, сьогодні, 31 травня, під час брифінгу для представників ЗМІ заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу Збройних Сил України полковник Валентин Левчик.

— Останніми роками ми вже практично відійшли від практики участі в навчаннях миротворчої тематики. Тобто, багатонаціональні навчання, до яких залучаються українські підрозділи, в першу чергу, спрямовані на підготовку до відсічі збройної агресії проти України, та, по суті, є інтегрованим елементом підготовки Збройних Сил України, — зауважив керівник Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗС України.

За його словами, цінність таких міжнародних навчань для підрозділів українського війська полягає в можливості отримання бойового досвіду збройних сил провідних країн світу та у підвищенні рівня взаємосумісності, що дозволяє українським підрозділам діяти спільно з підрозділами інших держав. Крім того, міжнародні навчання сприяють ефективному реформуванню Збройних Сил України та впровадженню стандартів НАТО в їх повсякденну діяльність.

Полковник Валентин Левчик нагадав, що відповідно до Указу Президента України у 2018 році понад 16 000 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою братимуть участь у складі підрозділів Збройних Сил України в 19 багатонаціональних навчаннях — 6 на території України та ще 13 — поза її межами.

Ukrainian Military Pages фото © Генеральний штаб ЗС України

— Перше з навчань, які проводяться в рамках НАТО, а саме Combined Resolve Х, яке нещодавно завершилося у ФРН. Україну там успішно представив танковий взвод від 14 окремої механізованої бригади на танках Т-84 та десантно-штурмова рота на модернізованих БТР-80. Дії українських підрозділів отримали високу оцінку від західних партнерів. Зараз підрозділ танкістів із технікою готується до участі у танкових змаганнях Strong Europe Tank Challenge 2018, в яких крім України братимуть участь танкові підрозділи таких потужних країн НАТО, як Велика Британія, Німеччина, Польща, США, Франція, а також екіпажі з Швеції та Австрії, — підкреслив полковник Валентин Левчик.


ua en
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України