Шосткинський казенний завод «Імпульс» розпочав серійне виробництво 40-мм боєприпасів (ВІДЕО)

Шосткинський казенний завод «Імпульс» розпочав серійне виробництво 40-мм боєприпасів

КП «Шосткинський казенний завод "Імпульс"», що входить до складу ДК «Укроборонпром», спільно з ПрАТ «Кузня на Рибальському», розпочало серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомету – ПГОФ-40, які відповідають стандарту НАТО.

«Вперше в Україні, у співпраці із «Кузнею на Рибальському», було освоєно та розпочате серійне виробництво 40-мм боєприпасів для автоматичного гранатомету. Зараз "Імпульс" працює над тим, щоб збільшити об‘єми виробництва цих боєприпасів шляхом механізації виробництва та запровадженню нових інструментів. При цьому, здебільшого, складання таких боєприпасів – це ручна робота», – заявив директор підприємства Євген Чернов.

ПГОФ-40 – граната осколково-фугасної дії з типорозміром 40х53 мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами, які зараз використовуються у більшості автоматичних гранатометів, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт осколків.

Також заводом було освоєно виробництво спеціальних інертних 40-мм боєприпасів ПГІ-40, які використовуються для пристрілки автоматичного гранатомету та навчання особового складу.

Окрім того, «Імпульс», спільно з ПрАТ «Кузня на Рибальському», освоює виробництво ВОГ-25В, які призначені для стрільби з підстовольних гранатометів для автоматів, що стоять на озброєнні силових структур України.

Нагадаємо, що у жовтні 2017 року, під час виставки «Зброя та безпека-2017», на стенді ПрАТ «Кузня на Рибальському» були представлені 40-мм постріли для гранатометів, зокрема ПГОФ-40 (радіус ураження 10 м), осколково-кумулятивний ПГОК-40 (бронепробиття до 80 мм) та інертний (тренувальний) ПГІ.

Ukrainian Military Pages 40х53 мм постріл з осколково-фугасною гранатою на «Зброя та безпека-2017». Фото © U.M.P.

КП «Шосткинський казенний завод "Імпульс"» є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів. Окрім того, тільки на "Імпульсі" в Україні виробляються засоби ініціювання вибухових речовин для проведення підривних робіт у гірничодобувної промисловості, без яких неможливо уявити сучасне видобування корисних копалин.


Читати також:40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40 пройшов державні випробування


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДК «Укроборонпром»

довідник озброєння і військової техніки