Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 18 липня 2018 р.

Шосткинський казенний завод «Імпульс» розпочав серійне виробництво 40-мм боєприпасів (ВІДЕО)

18.07.18
Шосткинський казенний завод «Імпульс» розпочав серійне виробництво 40-мм боєприпасів

КП «Шосткинський казенний завод "Імпульс"», що входить до складу ДК «Укроборонпром», спільно з ПрАТ «Кузня на Рибальському», розпочало серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомету – ПГОФ-40, які відповідають стандарту НАТО.

«Вперше в Україні, у співпраці із «Кузнею на Рибальському», було освоєно та розпочате серійне виробництво 40-мм боєприпасів для автоматичного гранатомету. Зараз "Імпульс" працює над тим, щоб збільшити об‘єми виробництва цих боєприпасів шляхом механізації виробництва та запровадженню нових інструментів. При цьому, здебільшого, складання таких боєприпасів – це ручна робота», – заявив директор підприємства Євген Чернов.

ПГОФ-40 – граната осколково-фугасної дії з типорозміром 40х53 мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами, які зараз використовуються у більшості автоматичних гранатометів, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт осколків.

Також заводом було освоєно виробництво спеціальних інертних 40-мм боєприпасів ПГІ-40, які використовуються для пристрілки автоматичного гранатомету та навчання особового складу.

Окрім того, «Імпульс», спільно з ПрАТ «Кузня на Рибальському», освоює виробництво ВОГ-25В, які призначені для стрільби з підстовольних гранатометів для автоматів, що стоять на озброєнні силових структур України.

Нагадаємо, що у жовтні 2017 року, під час виставки «Зброя та безпека-2017», на стенді ПрАТ «Кузня на Рибальському» були представлені 40-мм постріли для гранатометів, зокрема ПГОФ-40 (радіус ураження 10 м), осколково-кумулятивний ПГОК-40 (бронепробиття до 80 мм) та інертний (тренувальний) ПГІ.

Ukrainian Military Pages 40х53 мм постріл з осколково-фугасною гранатою на «Зброя та безпека-2017». Фото © U.M.P.

КП «Шосткинський казенний завод "Імпульс"» є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів. Окрім того, тільки на "Імпульсі" в Україні виробляються засоби ініціювання вибухових речовин для проведення підривних робіт у гірничодобувної промисловості, без яких неможливо уявити сучасне видобування корисних копалин.


Читати також:40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40 пройшов державні випробування


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДК «Укроборонпром»

довідник озброєння і військової техніки