Архів Служби зовнішньої розвідки України розсекретив ексклюзивні матеріали про діяльність УНР

Архів Служби зовнішньої розвідки України розсекретив ексклюзивні матеріали про діяльність УНР

Майже 350 документів: оригінали та копії документів УНР, дипломатичні папери, накази, резолюції, листи, фотографії та багато іншого, що відкриває нові сторінки боротьби за Україну.

З нагоди відзначення 100-річчя заснування Української Народної Республіки Галузевий державний архів Служби зовнішньої розвідки України підготував архівні документальні матеріали про діяльність УНР у 20-30 роках ХХ ст. – час, коли відбувалося її становлення і тривала боротьба за суверенітет України.

Документи іноземного та контррозвідувального відділів державного політичного управління УРСР 1919–1936 рр. взято з архівних справ, що перебувають на зберіганні в Галузевому державному архіві СЗРУ і дотепер були малодоступні для широкого загалу. Ексклюзивні матеріали містять майже 350 документів, що відкривають нові сторінки української національно-визвольної боротьби.

У матеріалах можна знайти документи з нормативно-правової діяльності УНР, дипломатичних зусиль Уряду УНР на міжнародній арені та матеріали про тогочасних лідерів українських державних утворень. Також вони висвітлюють діяльність еміграційного Уряду УНР, листування керівництва Республіки та заходи з відновлення козацтва в Україні, стан і діяльність Військової організації та утворених військових формувань, фінансові документи. Особливо цікавими є матеріали, що стосуються убивства Симона Петлюри.

У справі відродження історичної правди Служба зовнішньої розвідки України й надалі оприлюднюватиме досі невідомі документи, що стосуються багатогранної боротьби українського народу за незалежність.

Читати також:Служба зовнішньої розвідки видала книжку про спецслужби УНР та виклала її у загальний доступ


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Служби зовнішньої розвідки України