ВМСУ обирають безпілотні протимінні системи

ВМСУ обирають безпілотні протимінні системі

Військово-Морські Сили України обирають безпілотні протимінні системи – свою продукцію вже презентували SIEL з Італії, Atlas Elektronik з Німеччини та ECA Group з Франції.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

У наслідок анексії Криму Російською Федерацією Україна втратила більшість тральних плавзасобів, тому сьогодні гостро стоїть питання протимінного забезпечення. Зокрема, раніше повідомлялось про ймовірне обладнання протимінними безпілотними модулями катерів типу «Айленд» (Island-class), які передаються Сполученими Штатами Америки.

Наразі обирається постачальник засобів із пошуку, виявлення та знешкодження мін противника для забезпечення військового та цивільного судноплавства в Азовському та Чорному морях, у портах та рекомендованих міжнародних морських шляхах. Рішення прийматимуть на підставі запропонованих контрактів та оцінки експертів.

Презентація протимінних систем італійської компанії була висвітлена у сюжеті телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз»:

Німецька ATLAS Elektronik розробила ряд дистанційно комбінованих систем тралення ARCIMS (абревіатура від англ. Atlas Remote Combined Influence Minesweeping System).

ВМСУ обирають безпілотні протимінні системі

Палуба 11 метрового судна дозволяє розміщувати до чотирьох тонн корисного навантаження включаючи керований підводний апарат. Комплекс обладнання здійснює пошук та знищення мін, гідрографічної розвідки, пошуку підводних човні, контролю прибережних зон, тощо.

Французька компанія ECA Group має ряд безпілотних систем серії Inspector:

ВМСУ обирають безпілотні протимінні системі

Безекіпажні катери Inspector 90 (120, 125) представляють собою керовану з корабля носія протимінну систему з активною гідроакустичною станцію (ГАС) для пошуку мін на висувній щоглі в носовій частині, буксованою ГАС бокового огляду, та різноманітними дистанційно керованих підводних апаратів для пошуку та знищення мін. Inspector може діяти на віддаленості до 10 км від корабля носія.

Inspector 90 був виготовлений у партнерстві з українською компанією UMS, яка виготовляє корпус для нього. На цьогорічні виставці «Зброя та Безпека 2019» цей виріб був представлений в їхньому рекламному буклеті:

ВМСУ обирають безпілотні протимінні системі

Нагадаємо, що миколаївською компанією Unik Yachts, також велись роботи з проектування морського безпілотного катера для виконання широкого спектру робіт в акваторії морів, заток морських портів.