Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

субота, 25 січня 2020 р.

Фіктивний акт про стан розвідувального корабля для ВМСУ

25.01.20
розвідувальний корабель (шифр Лагуна)

818-те військове представництво надало Міністерству оборони фіктивний акт щодо реального стану середнього розвідувального корабля, який будується для ВМС України.

Повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець у дописі на Facebook, що був присвячений бракованим корпусам бронетранспортерів БТР-4.

Нещодавно був випадок, що військова прийомка ввела в оману керівництво Міноборони щодо реального стану розвідувального корабля, який виготовляється за ДОЗом під державні гарантії на підприємстві «Кузня на Рибальському». Акт 818 представництва був фіктивним.

Нагадаємо, що у розвідувальний корабель (шифр «Лагуна») переобладнують один з наявних на заводі «Кузня на Рибальському» готових корпусів суден проєкту 502 ЕМ (середній риболовецький морозильний траулер), яких там знаходилось п’ять у різному ступені готовності. 23 квітня 2019 року корабель спустили на воду, а у травні під час зварювальних робіт на ньому сталася пожежа. У жовтні минулого року корабель було доправлено до Одеси, де його добудовуватимуть на потужностях місцевого підприємства «Судноверф Україна».

Відомо, що корабель, основне призначення якого ведення радіо-, радіотехнічної, радіолокаційної та оптико-електронної розвідки, обладнають вітчизняною станцією пасивної радіотехнічної розвідки «Мельхіор» від ДП НДІ «Квант-Радіолокація», характеристики якої перевищують можливості відомої станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга».

Також серед ймовірного обладнання корабля можуть бути імпортовані до України у травні 2019 року широкосмугові пеленгаторні антени компанії Rohde & Schwarz.

Фото Володимира Трофімова