Зеленський повернув призов до армії з 18 років

Зеленський повернув призов до армії з 18 років

Президент України Володимир Зеленський своїм указом повернув призов громадян на строкову військову службу з 18 років. Вже за два місяці військкомати розпочнуть розсилати повістки.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на текст указу №13/2020.

Нагадаємо, що останні роки призов на строкову службу здійснювався з 20 років та старших осіб, які не досягли 27-річного віку, що визначалося відповідними президентськими указами.

Чергові призови пройдуть у квітні – червні та жовтні – грудні 2020 року. Призиватимуть придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.

Читати також: 1000 євро штрафу за ухилення від призову в армію

Нагадаємо, що згідно пункту 8 статті 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані самостійно з'явитися до військкомату в десятиденний строк рахуючи з дня початку призову (найближчий розпочнеться з 1 квітня).

Для служби у районі проведення операції Об’єднаних Сил строковики не залучаються.

Нагадаємо, що з 2030 року призовний вік збільшиться до 19 років.

Читати також: Довідка щодо чисельності призовів на СВС 2015-2019 рр.