МСЗ вперше завершив рік без боргів по зарплаті

width="100%" alt="Миколаївський суднобудівний завод" src="https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiWU14GKnK3vU0Cb9SpT87BIcmiSmT4hqVWM4QvDH-r1UJo31YijvY6yKoiFGbH4h6yWUgoMEQixQtWAWF3mH2Bvkhc28WMxPuYLf_nIjsDortB0KqtL2c8Nsgkx7kUVXv-2SnHN2NfXNY/s1600/578.png" data-original-width="960" data-original-height="332" />

Миколаївський суднобудівний завод вперше за минулі роки завершив рік без заборгованості із зарплати, у планах – розібрати крейсер, побудувати корвет й модернізувати «Айленди».

Про це повідомляє Миколаїв – місто корабелів.

За рахунок власної виробничої діяльності та фінансової позики від ДК «Укроборонпром» державний завод погасив заборгованість по заробітній платі, яка була накопичена з 2014 року, та виплатив усі відповідні податки та ЄСВ.

У 2019 році МСЗ виконував ремонтні роботи на двох кораблях ВМСУ. Договором ремонту десантного катеру «Сватове» передбачено відновлення конструкції корпусу та зовнішньої обшивки, гвинто-стернової системи, валопроводів, дейдвудної системи, системи головного двигуна тощо. Завершення робіт за договором планується у березні 2020 року.

ремонту десантного катеру «Сватове»

На середньому десантному кораблі «Юрій Олефіренко» виконувався ремонт десантної апарелі, носової артустановки АК-230, головних двигунів та дизель-генераторів, тощо. Ремонт завершено й найближчими днями корабель покине акваторію заводу (анонсувалося вже двічі).

Наразі МСЗ спільно з ВМС України формує портфель замовлень для заводу на 2020 та подальші роки. Перспективні плани МСЗ передбачають:

  • можливість модернізації та переоснащення патрульних катерів типу Island, за пропозиціями Дослідно-проєктного центру кораблебудування (ДПЦК);
  • участь у програмі відновлення будівництва серії кораблів класу «корвет» пр.58250;
  • демілітаризацію недобудованого ракетного крейсеру проєкту 1164, який багато років утримується МСЗ за власний рахунок. Щоб запустити цей процес завод очікує прийняття постанови Уряду, яка підготовлена ДК «Укроборонпром» та внесена на розгляд зацікавлених міністерств.

Одночасно проробляються плани підвищення ефективності системи управління, реструктуризації та реконструкції виробництва.