«Рубін-2017» провів випробування снарядів для САУ «Акація»

2С3 Акація

ТОВ «Рубін-2017», дочірнє підприємство компанії «Українська бронетехніка», провело успішні випробування нової продукції – 152-мм пострілу для самохідної артустановки 2С3 «Акація».

Випробування проходили 6 лютого на військовому полігоні Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. Макарова» у місті Павлоград, повідомляє компанія «Українська бронетехніка».

Повідомляється, що новий осколково-фугасний снаряд калібру 152 мм розроблений за власні кошти підприємства. Він також може використовуватися для стрільби із гармат Д-20, МЛ-20, 2А65 і 2С19. Боєприпас призначений для знищення артилерії, мінометів та інших вогневих засобів супротивника, живої сили, об’єктів тилу і органів управління військами, а також польових і довготривалих оборонних укріплень.

Читати також:Спецтехноекспорт імпортував 152 та 155-мм артснаряди

До складу пострілу входить гільза, що підлягає ремонту і повторному використанню до шести разів. Основною відмінністю нового снаряду є малочутлива вибухова речовина «БАС», що пройшла весь цикл випробувань. Використання нової вибухівки значно знижує ризики групового підриву снарядів у нештатних ситуаціях, що можуть виникнути на арсеналах і позиціях.

Крім того повідомляється, що наразі конструкторське бюро компанії «Рубін-2017» веде розробку нової, більш економічної у виробництві, гільзи до зазначених гармат і новітнього снаряду підвищеної дальності із покращеними аеродинамічними характеристиками.

Для цього етапу – випробувань головного конструктора – використовувався снаряд в інертному виконанні. Далі розпочинається підготовка до попередніх випробувань по програмі Центрального науково-дослідного інституту ЗС України.

Минулого року підприємство вже поставило Збройним Силам Україну значну кількість 152-мм осколково-фугасних снарядів для артилерійської системи «Гіацинт». У планах компанії на 2020 – 2021 роки завершити розробку і розпочати серійне виробництво десяти зразків сучасних артилерійських боєприпасів.

Читати також:СКМЗ серійно виготовляє гармати для танків та 152-мм САУ