Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 13 лютого 2020 р.

Кардинального збільшення грошового забезпечення не буде

13.02.20
Кардинального збільшення грошового забезпечення не буде

Кардинального збільшення грошового забезпечення для військовослужбовців Збройних Сил України не буде, передбачається невелике підвищення у рамках наявного бюджету.

Про це в ефірі радіостанції Армія FM повідомив перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Cергій Корнійчук.

Він зазначив, що підвищення може відбутися у рамках реформи грошового забезпечення, яка була запропонована Міністерству оборони Генеральним штабом:

Взагалі підвищенням заробітної плати [грошового забезпечення] у нас займається Міністерство оборони, департамент фінансів. Але я можу сказати, що сьогодні підвищення заробітної плати може бути у рамках реформи грошового забезпечення, яка запропонована Міністерству оборони Генеральним штабом.

Передбачається сьогодні, що буде збільшення, але великого не буде. Виходячи з цього бюджету, якій сьогодні є, кардинального збільшення не буде. У грошовій реформі буде розглянуте збільшення грошового забезпечення лише для тих військових, які виконуватимуть конкретні завдання, в першу чергу в зоні проведення операції Об'єднаних сил.

На власні вуха слова генерала ви можете почути після 33 хвилини відео:

Щодо реформи, то йдеться про запровадження у ЗС України так званої «американської» системи грошового забезпечення, впровадження якої анонсували на 2020 рік. Але перехід на неї потребуватиме певного часу, в першу чергу через необхідність внесення змін у закони, зокрема щодо пенсійного забезпечення. Тому реальні терміни її запровадження невідомі.

Водночас, паралельно підготовлений і вже прийнятий у першому читанні законопроєкт щодо підвищення окладів у рамках діючої системи грошового забезпечення з 1 січня 2021 року.

Читати також:Порядок виплати вихідної допомоги буде змінено

Зазначимо, що генерал-лейтенант Сергій Корнійчук на посаді першого заступника начальника Генерального штабу ЗС України, відповідно до постанови КМУ №718 від 19.10.2016 «Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу» отримує 60 273 грн грошового забезпечення щомісяця, що у 6 разів більше за звичайного солдата та у чотири-п'ять за більшість офіцерів у військах.


грошове забезпечення першого заступника Генерального штабу Збройних Сил України


Читати також:Міністерство оборони визначило розміри грошового забезпечення на 2020 рік