Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 17 лютого 2020 р.

Вітання «Слава Україні!» ніхто не скасує – заява Міноборони

17.02.20
Вітання Слава Україні! ніхто не скасує – Міноборони

Військове вітання «Слава Україні! – Героям слава!» не буде скасовано після втрати чинності Закону України «Про Стройовий статут Збройних Сил України» – повідомляє Міноборони.

Нагадаємо, що 5 лютого 2020 року Верховною Радою прийнято Закон України «Про визнання таким, що втратив чинність Закону України «Про Стройовий статут Збройних Сил України», а 11 лютого 2020 року закон направлено на підпис Президенту України.

Саме стаття 84 Стройового статуту ЗСУ, якій може втратити чинність з 1 березня, передбачає вітання начальника або старшого за військовим званням «Слава Україні!», та відповідь військовослужбовців, які перебувають у строю: «Героям слава!».

Водночас поза строєм в армії використовують вітання «Бажаю здоров'я пане (пані)» або «Вітаю, воїни (воїне)», на що, військовослужбовці відповідають: «Бажаємо (бажаю) здоров'я пане (пані)», додаючи в кінці військове звання.

Відповідно, останніми днями мережею почала ширитися інформація, що у зв'язку із втратою чинності цього статуту, буде скасоване й військове вітання «Слава Україні – Героям слава». Однак, сьогодні, 17 лютого, Міністерство оборони України, яке відповідно до закону тепер затверджуватиме «стройовий статут» своїм наказом, офіційно спростувало таку можливість:

У відповідному наказі Міністерства оборони України будуть збережені визначені на даний час вимоги щодо виконання військового вітання, а саме вітання: «Слава Україні!» та відповіді на нього: «Героям слава!».

Також нагадаємо, що гасло «Слава Україні! – Героям слава!» у жовтні 2018 року було введено не тільки для вітання військових, а й для поліцейських під час перебування у їх строю – Закон України «Про Національну поліцію» було доповнено новою статтею 20-1.