Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

понеділок, 24 лютого 2020 р.

Генштаб хоче скасувати виплату за перший контракт

24.02.20
Генштаб хоче скасувати виплату за перший контракт

Скасувати одноразову грошову допомогу військовослужбовцям за укладення ними першого контракту пропонує Головне управління морально-психологічного забезпечення ЗС України.

Натомість пропонується ввести винагороду за підписання другого, третього та наступних тривалих контрактів (3 роки та більше), але не для всіх, а лише для певних дефіцитних посад, одночасно збільшивши її розмір та порядок виплати (виплачувати не однією сумою, а невеликими частками впродовж кількох років контракту).

Зокрема за другий тривалий контракт на дефіцитних посадах пропонується виплачувати:

  • солдатам – 16 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (у 2020 році це 33 632 грн, або 934 грн щомісяця протягом 3-річного контракту);
  • сержантам – 18 мінімумів (37 836 грн, або 630 грн щомісяця 5 років контракту);
  • офіцерам – 20 мінімумів (40 040 грн, або 667 грн щомісяця протягом п'яти років).

За підписання третього та наступних контрактів за обраними посадами, пропонують виплачувати у 2,5 рази більше від поки існуючої виплати за перший контракт:

  • солдатам – 20 розмірів прожиткового мінімуму (загальна сума 40 040 грн);
  • сержантам – 22 мінімумів (загальна сума 46 244 грн);
  • офіцерам – 24 мінімуми (загальна сума 50 448 грн).

Відповідні пропозиції, які підготовлені за дорученням Генерального штабу ЗС України, пропонується внести до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017р. «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Нагадаємо, що нещодавно наказом Міноборони в 20 разів був зменшений розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань для солдатів (із 10 000 до 530 грн), для офіцерів, за рахунок більших окладів за звання, матдопомога зменшилася у 12-15 разів.

Варто зауважити, що дивні зміни, які скажимо так, не покращують матеріальне становище військових, не дуже корелюють із заявами міністра оборони про найбільший бюджет оборонного відомства в історії. Особливо, якщо згадати, що незважаючи на гасла щодо менших, але справедливих та рівномірних виплат для всіх, водночас чомусь знаходяться гроші на величезні премії для військових, які служать в структурах Міноборони та Генштабу в Києві.

Генштаб хоче скасувати виплату за перший контракт

Нагадаємо, що введення винагороди за другий та наступні контракти розглядалось ще рік тому, зокрема в розрізі заохочення сержантів підписувати наступні п'ятирічні контракти.