![Морська охорона нарощує свої можливості](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGeITkaU8jkznlLZuzxUG-xi8NqLdnYsTSKujO34awvOIeHHqcP3kHSXct7XOhNlJKt5oafRK16YjQStkULptmTwFCsOLYNodzdl86JttJx1ty5M_DeZeb-qHXuuJuLpApZFutVhGA-u8/s1600/578.png)
Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби.
Наразі вже опрацьоване питання розвитку навчально-тренувальної бази. Йдеться про плавучий навчально-тренувальний комплекс водолазної підготовки, комплекс для підготовки відділів спеціальних дій (критий стрілецький тир, полігон для відпрацювання дій оглядових груп в приміщеннях суден, водна смуга перешкод, берегова смуга перешкод), навігаційний тренажер, навчальний полігон боротьби за живучість. Всі ці проекти мають бути реалізовані в рамках Програми розвитку Морської охорони та за підтримки міжнародних партнерів.
Варто зауважити, що подібні об'єкти вже є, або будуються, у ВМС України, зокрема навчально-тренувальний комплекс боротьби за живучість корабля та навігаційний тренажер нещодавно з'явилися у 198-му навчальному центрі ВМСУ, а плавучий тренувальний комплекс для водолазів планується ввести в експлуатацію в 2021 році в новоствореній Водолазній школі.
Також Морська охорона планує будівництво службових та технічних об’єктів для забезпечення діяльності загонів Морської охорони: Центрів логістичного й технічного забезпечення в Одесі, Маріуполі, Бердянську, комплексу будівель для розташування реформованих відділів спеціальних дій та дивізіонів катерів Морської охорони.
![Морська охорона нарощує свої можливості](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDAVq0YvJ7DqAt5HsQ9H-HOMDQTzilUwB3fTopVu0U07eke0GqzVHwwmkeZKnVl2I6tpwFUtC5WPD1Gcum105DAt69jcEFTY4mL2V3dzZN3Y5xO7IJsDZ-JapG2CwsoMxpj-xzRn-adwg/s1600/news_20200201_130518_1580555118.jpg)
Планується й оновлення корабельно-катерного складу. Нещодавно прикордонники отримали два швидкісних малих катери «Бріг» нового покоління для спецпідрозділів, а 27 одиниць корабельно-катерного складу пройшли ремонт. У поточному році заплановано проведення ремонту понад 50 кораблів, катерів та суден забезпечення.
«Це дуже ґрунтовний і правильний підхід, – зазначив голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко, – свідоме, дбайливе і якісне утримання того спадку, що ми дістали, дозволяє нам служити і захищати кордон сьогодні. Але ми не повинні зупинятися у розвитку, необхідно нарощувати нашу співпрацю з іноземними партнерами, знаходимо підтримку і в українських виробників". Він висловив впевненість, що найближчим часом Морська охорона поповниться новими сучасними бойовими одиницями.
Читати також: 136,5 млн євро витратять на французькі катери для ДПСУ